Czy ta panda ośmiesza Chiny?

panda Chiny filmy

Chińczyk podał do chińskiego sądu producenta amerykańskiego, animowanego filmu”Kung Fu Panda”. Bo film obraża pandę, symbol Chin. A w ogóle to spisek

Od kilku tygodni w kinach na całym świecie emitowany jest nowy film animowany, wyprodukowany przez wytwórnię Dreamworks „Kung Fu Panda”. To zabawna historia niezgrabnego misia panda, który chce zostać mistrzem kung-fu, aby uratować Dolinę Pokoju przed panterą śnieżną Tai Lung. Akcja filmu rozgrywa się w starożytnych Chinach.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Producent filmu został podany do chińskiego sądu przez artystę Zhao Bandi, który słynie w Chinach z tego, że w swojej twórczości wykorzystuje wizerunek pandy. Facet, którego pandy spotkać można m.in. na chińskiej odzieży, domaga się przeprosin.

Według niego panda z filmu obraża Chińczyków. Jest nieporadna, ma zielone oczy (ten kolor to w Chinach symbol zła), w dodatku jej ojcem jest… kaczor. A w ogóle cały film, to spisek w przeddzień olimpiady w Chinach.

Czy podobną reakcję film wywoła w Polsce? Bo kaczor kojarzy się nam nie tylko Donaldem (czyli premierem Donaldem Tuskiem), ale to również potoczne określenie braci Kaczyńskich (prezydenta RP oraz przewodniczącego partii Prawo i Sprawiedliwości).

Na ilustracji: filmowa panda
Informacja na Sadurski.com od lipca 2008

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email