Parkos – parking na lotnisku dla niepełnosprawnych

pakos parking dla niepełnosprawnych lotnisko

Parkos, to firma zrzeszająca najlepszych dostawców. Chociaż nie odpowiada ona bezpośrednio za jakość i udogodnienia, to specjaliści odpowiedzialni za obsługę klientów regularnie weryfikują obiekty i oferowane usługi. Czy wszystkie parkingi dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych?
 
W tym materiale skupimy się nad tym, co powinien oferować dostawca, by jego parking spełniał oczekiwania osób z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie znaleźć miejsce, które spełni wszystkie kryteria interesantów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wielkość miejsc parkingowych 

Niemal wszystkie parkingi (np. parking Katowice Pyrzowice) dysponują miejscami przystosowanymi do osób niepełnosprawnych. Nie ma więc obaw o to, że interesanci poruszający się na wózkach inwalidzkich będą mieć problem ze skorzystaniem z oferty dostawców. Warto jednak zgłosić wcześniej pracownikom zaistniałą sytuację, by mogli oni rozdysponować pozostałe auta w odpowiedni sposób. Numer kontaktowy bezpośrednio do obsługi znajdziesz m.in. w wiadomości e-mail, którą otrzymasz razem z potwierdzeniem rezerwacji.

Przystosowanie terenu

Chociaż nie każdy parking przy lotnisku oferuje wybrukowaną i utwardzoną powierzchnię posesji, to wszyscy nasi dostawcy dbają o to, by nieruchomość była zadbana, a podłoże wyrównane. W razie potrzeby na stronie Parkos dostępny jest zarówno opis obiektu, jak i zdjęcia. Można więc wcześniej sprawdzić, czy oferowane warunki są akceptowalne i satysfakcjonujące. 

Toaleta, budynek i poczekalnia

Niestety, większość obiektów nie dysponuje poczekalnią i toaletą przystosowaną do osób niepełnosprawnych. Warto więc w takich sytuacjach wybierać dostawców z usługą parkingową, jadąc prosto na lotnisko. Wszystkie porty lotnicze wyposażone są w pomieszczenia i udogodnienia dla osób z ograniczeniami ruchowymi, dlatego jest to najlepsze, a zarazem najszybsze rozwiązanie danej sytuacji.

Transfer na lotnisko

Znaczna większość dostawców oferowanych na stronie firmy Parkos posiada miejsca parkingowe, które dostosowane są do tego, by przyjąć osoby niepełnosprawne z ograniczeniami ruchowymi. Autobus transportujący interesantów na lotnisko jest niestety nieprzygotowany do tego, by zabrać pasażerów na wózkach inwalidzkich. 
 
Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór usługi parkingowej. Kierowca odbierze od Ciebie klucze do auta w hali odpraw lotniska i zaparkuje pojazd na zarezerwowanym miejscu. Po powrocie samochód zostanie zwrócony w tym samym punkcie. Wszystkie popularne lotniska (np. lotnisko Katowice) wyposażone są w toalety, poczekalnie i asortyment pomocniczy dla osób z ograniczeniami ruchowymi lub poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.
 
Chcesz dowiedzieć się więcej lub poznać wskazówki dojazdu? Skorzystaj więc ze strony Parkos. Znajdziesz tam wszystkie szczegóły na temat poszczególnych obiektów i informacje na temat ich oferty. Dzięki temu podjęcie decyzji powinno być o wiele prostsze.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email