Pizza i Polacy. Jaką pizzę lubimy?

pizza ciekawostki o pizzy

Ciekawostki o pizzy i Polakach

1) 9 lutego obchodzone jest święto – Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji przedstawiamy informacje o preferencjach Polaków, jeśli chodzi o pizzę.

2) Pizza jest najpopularniejszym daniem zamawianym przez Polaków online z dostawą do domu lub biura.

3) Polacy najchętniej zamawiają pizzę capricciosa. Drugą w kolejności jest margherita, trzecia: pepperoni. Potem w kolejności: pizza hawajska, salami, mafioso, funghi, roma, supreme i wiejska.

4) Jakie sosy najchętniej jemy do pizzy? Numerem jeden jest sos czosnkowy, za którym uplasowały się: sos pomidorowy, ostry, BBQ, musztardowo-miodowy i serowy.

5) Jakie dodatki do pizzy najczęściej wybierają Polacy? Szynka (19 proc.), salami (15 proc.), pieczarki (14 proc.), cebula (12 proc.), boczek (6 proc.), kebab, oliwki, czosnek i jalapeño (5 proc.).

6) Jakiej wielkości pizzę najczęściej zamawiamy? Najczęściej pizzę o średnicy 42 cm, którą wybiera 18 proc. zamawiających.

7) W jakich regionach / miastach Polacy najczęściej zamawiają pizzę? Najczęściej robią to mieszkańcy Trójmiasta (Sopot, Gdańsk, Gdyni). Na czwartym miejscu są mieszkańcy Łodzi, potem Rumii, Krakowa, Poznania, Torunia, Wrocławia i Zielonej Góry.

8) Średnia wysokość zamówienia pizzy z dostawą do domu / biura, to blisko 40 złotych.

9) Jakie są różnice ceny tej samej pizzy w różnych miastach? W Warszawie za pizzę capriciosa trzeba zapłacić 33 zł, w Krakowie 31 zł, w Łodzi i we Wrocławiu 29 zł, w Poznaniu 28 zł, a w Toruniu tylko 22 zł.

Ciekawostki o pizzy: Sadurski.com na podstawie: PizzaPortal.pl, luty 2019

Zobacz też:
> Ciekawostki o pizzy
> Najlepsze memy o pizzy
> Cebularz

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email