placki ziemniaczane dodatki

5 fantastycznych dodatków do placków ziemniaczanych

Czas czytania:2 minut/y, 54 sekund/y

Placki ziemniaczane dodatki

Placki ziemniaczane to jedno z najbardziej lubianych dań. Uwielbiamy je za niesamowicie apetyczny zapach oraz cudownie chrupiącą skórkę okrywającą miękkie wnętrze. Placki można smażyć na różne sposoby. A jakie dodatki najbardziej do nich pasują? Sprawdź!

Potrawa wielu kuchni

Placki ziemniaczane są tanie i łatwe do zrobienia. To sprawiło, że zyskały popularność nie tylko w naszej rodzimej kuchni, lecz także w żydowskiej, niemieckiej, ukraińskiej, słowackiej i białoruskiej. Często są również elementem śniadania irlandzkiego. Z kolei w Polsce, w zależności od regionu, ich przygotowanie i skład nieco się różnią (np. w Beskidach często są pieczone w piecu, a nie smażone na patelni). Bez względu na pochodzenie bazą tego pysznego dania są utarte ziemniaki, jajka, odrobina mąki i przyprawy.

Najlepszy przepis na chrupiące placki ziemniaczane

Jeśli chcesz przygotować chrupiące placki ziemniaczane, będziesz potrzebowała: 0,5 kilograma ziemniaków (najlepiej mączystych), 2 jajek, 2 cebul, 2 łyżek mąki, soli, pieprzu oraz oleju do smażenia. Zacznij od starcia umytych ziemniaków i cebuli na tarce. Jeśli chcesz, by było widać fragmenty warzyw w cieście, użyj tarki o średnich oczkach, z kolei do zrobienia gładkich placków trzeba użyć najdrobniejszych oczek. Z utartych warzyw odciśnij jak najwięcej wody, dzięki czemu nie będziesz musiała dodawać zbyt dużo mąki, aby zagęścić ciasto. Starte ziemniaki wraz z cebulą przełóż do miski, dodaj składniki i wymieszaj.

Co zrobić, żeby ziemniaki nie ściemniały? Jeśli będziesz smażyć placki od razu po ich utarciu, ciasto wystarczy przykryć ściereczką. Gdy planujesz smażenie kilkadziesiąt minut później, najlepiej wstawić miskę z masą do lodówki. Niska temperatura nie zatrzyma procesu ciemnienia ziemniaków całkowicie, ale znacznie go spowolni. Jeżeli chcesz, by placki wyszły chrupiące, wykładaj ciasto na rozgrzany olej i formuj niewielkie placuszki. Smaż przez około 3 minuty z każdej strony na apetyczny złotobrązowy kolor, po czym wyłóż na chwilę na ręcznik kuchenny, by ociekły z tłuszczu. Placki ziemniaczane najlepiej smakują zanim ostygną – wtedy ich skórka jest najbardziej chrupiąca.

Jeśli nie masz pomysłu, z czym podać placki ziemniaczane, przejrzyj poniższe propozycje i wybierz twoim zdaniem najsmaczniejszą.

Placki ziemniaczane dodatki do placków

Placki ziemniaczane można jeść same, z odrobiną kwaśnej śmietany, sosem grzybowym, pieczarkowym, posypane startym żółtym serem, z paprykarzem, a nawet z krewetkami, łososiem czy kawiorem. Niektórzy zajadają się plackami z cukrem, konfiturami, dżemem, albo musem jabłkowym. Pamiętaj, że ciasto do placków na słodko przygotowuje się dokładnie tak samo, lecz bez dodatku cebuli i pieprzu.

Jednym z najbardziej lubianych dodatków do placków ziemniaczanych jest gulasz, który czyni potrawę jeszcze bardziej apetyczną i sycącą. Jeśli chcesz szybko przygotować porcję gulaszu do swoich placków, skorzystaj z gotowego rozwiązania – świetnie się sprawdzi WINIARY POMYSŁ NA… gulasz paprykowy.

Najpierw pokrój mięso wieprzowe (najlepiej z łopatki) w drobną kostkę i włóż do woreczka znajdującego się w górnej części opakowania. W garnuszku rozmieszaj przyprawy z 200 ml letniej wody i wlej do worka z mięsem. Dobrze zapnij woreczek dołączonym klipsem i delikatnie obracając, rozprowadź równomiernie przyprawy. Następnie włóż worek do naczynia żaroodpornego bez przykrywki i piecz w piekarniku w temp. 180°C przez półtorej godziny. Gotowy gulasz podawaj na świeżo upieczonych plackach. Możesz być pewna, że połączenie chrupiących placków ziemniaczanych i wyjątkowo aromatycznego mięsa z sosem sprawi, że każdy będzie zachwycony. Smacznego!

Placki ziemniaczane dodatki. Dziękujemy za współpracę. Linki usunięte 12.03.22. W przypadku chęci przedłużenia prosimy o kontakt.
https://www.w***ary.pl/porady-i-inspiracje/76/co-zrobic-aby-placki-ziemniaczane-nie-ciemnialy-
https://www.w***ary.pl/porady-i-inspiracje/90/z-czym-podawac-placki-ziemniaczane-

Zobacz też:
> Cebularz
> Faworki
> Dieta pudełkowa
> Kotlet schabowy

komornik dowcipy o komornikach humor komornicy kawały windykacja długów anegdoty Poprzedni post Dowcipy o komornikach i dłużnikach
Czesi humor czeski anegdoty Czechy dowcipy o Czechach Następny post Najlepsze dowcipy o Czechach