Rodzaje płatności na polskim rynku zakładów bukmacherskich

płatności online przelewy internet

Obecnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności w internecie uzyskało 14 podmiotów. Wszystkie firmy oferują zakłady bukmacherskie na wydarzenia sportowe, ale w ofercie najświeższych marek na liście znaleźć można m.in. szeroko pojętą rozrywkę i wydarzenia społeczno-kulturalne.

Najlepszym przykładem jest BETFAN, który mocno postawił na ten dział.
Oczywiście większość z nich ma też licencje na prowadzenie zakładów wzajemnych również w naziemnych punktach stacjonarnych.

W dalszym ciągu gracze zakładów sportowych mogą skorzystać z żywej gotówki i nie ujawniać swojej tożsamości obstawiając kupon w punkcie stacjonarnym. Ale tak zwany off-line czasy świetności ma już za sobą.

W dzisiejszych czasach podstawowym kanałem działalności bukmacherów są zakłady esport. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora finansowego – branża bukmacherska oferuje szeroki wachlarz rodzajów płatności na swoich serwisach.

PRZELEWY24

Współpracują niemal z każdym bankiem na polskim rynku, a prowizję za skorzystanie z metody szybkich przelewów płaci bukmacher. Ta metoda pozwala na szybkie przesłanie pieniędzy z kont bankowych graczy.

SKRILL

Skrill czyli dawny Moneybookers – jedna z najstarszych i najpopularniejszych metod płatności w środowisku bukmacherskim. Uniwersalność i powszechność zastosowania na wielu międzynarodowych rynkach daje pozycję w ścisłej czołówce bukmacherskich narzędzi do obsługi płatności Często działa sprawniej, niż przelewy bankowe czy płatności kartą. Na pochwałę zasługuje też doskonała intuicyjność korzystania z Skrilla-a.

KARTY PŁATNICZE

Trudno znaleźć kogoś, kto nie posługuje się tą metodą płatności. Jest to niemalże wyjściowy produkt każdego konta bankowego. Nie dziwi więc fakt, że bukmacherzy oferują tą metodę. Oczywiście pod tym pojęciem kryją się również karty kredytowe tak popularnych systemów jak MasterCard czy Visa.

NETELLER

Oferuje dokładnie to samo co Skrill i różnice między tymi narzędziami trudno dostrzec bez głębszej analizy. Powody wyboru pomiędzy tymi dwoma wirtualnymi portfelami są różne – ale najczęstszą zmianą jest „zgrzyt” w biurze obsługi klienta.

PAYSAFECARD

To niekwestionowany lider w dziedzinie anonimowego obstawiania  zakładów sportowych. Metoda jest szczególnie polecana wszystkim tym, którzy nie chcą udostępniać swoich danych osobowych lub (w co trudno uwierzyć) nie posiadających konta w banku.

UKASH

Oferuje tą samą funkcjonalność co Paysafecard ale na naszym polskim rynku jest zdecydowanie mniej popularny i jego dostępność jest znacznie skromniejsza niż w przypadku wspomnianego lidera anonimowego obstawiania.

ENTROPAY

Entropay to kolejny wiarygodny pośrednik płatności internetowych, który oferuje możliwość szybkiego tworzenia, usuwania i korzystania z nielimitowanej liczby wirtualnych kart Visa. Sposób użycia Entropay jest taki sam jak w przypadku klasycznej (plastikowej) karty Visa

PAYU

Metoda rozpowszechniona w Polsce głownie dzięki Allegro. Dzięki temu polscy bukmacherzy chętnie oferują ją swoim graczom.

WIRETRANSFER

Najbardziej popularną metodą są szybkie przelewy bankowe – zazwyczaj ten sposób płatności jest oferowany w pierwszej kolejności. Właśnie od tej opcji zaczął BETFAN, który na starcie (maj 2019)  umożliwił szybkie przelewy w ponad 20 najpopularniejszych polskich bankach.
 
Deponując środki, należy też mieć na uwadze, że każda metoda płatności posiada widełki minimalnej–maksymalnej możliwej wpłaty i wypłaty.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email