Plecak na ekstremalne sytuacje. Co powinno się w nim znaleźć?

plecak wycieczki podróże

Jeszcze do niedawna osoby przygotowujące się na nadejście apokalipsy uznawane były za co najmniej ekscentryczne. Wydarzenia początku roku 2020 oznaczały dla wielu osób wyrzucenie poza sferę komfortu i sprawiły, że coraz więcej ludzi zaczęło się zastanawiać nad swoim przygotowaniem na trudne, ekstremalne sytuacje. Czy są oni w stanie poradzić sobie bez dostępu do zdobyczy cywilizacyjnych? Jak długo będą mogli funkcjonować bez dostępu do zaopatrzenia i mediów?

Zestaw ewakuacyjny. Co to takiego?

Nie tylko wojna i pandemia. Globalna awaria sieci energetycznej, klęska żywiołowa w postaci powodzi, pożaru lub gwałtownych zjawisk pogodowych to zjawiska, które mogą znacząco utrudnić, a niekiedy wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. W takiej sytuacji najważniejsze są pierwsze chwile i warto dobrze się do nich przygotować. Podstawę stanowi dostęp do właściwie skomponowanego zestawu niezbędnych przedmiotów. Dobór wyposażenia będzie się oczywiście różnił w zależności od cech i potrzeb użytkownika, istnieje jednak kilka rzeczy o charakterze na tyle uniwersalnym, że powinny się znaleźć w każdym plecaku.

Przede wszystkim sam plecak. Lekki, pakowny i nie za duży. Nie powinien on utrudniać poruszania i być na tyle wygodny, by nie stanowił przeszkody podczas długiego marszu. Szerokie paski nie będą wpijać się w ramiona, przydatne będzie mocowaniem wokół pasa. Dobierając zawartość bagażu, trzeba zwracać uwagę na ciężar i znaleźć taki kompromis, który pozwoli zmieścić wszystko, co niezbędne, nie stanowiąc przy tym nadmiernego obciążenia. Wyposażenie powinno zawierać tylko niezbędne przedmioty, nie umieszczaj więc w nim ciężkich konserw i puszek z prowiantem, warto je zastąpić lekkimi batonami energetycznymi. Nieco inaczej wygląda kwestia wody – bez niej zdecydowanie trudniej jest przeżyć, dlatego w plecaku powinno się znaleźć kilka niewielkich i lekkich butelek.

Najważniejsze wyposażenie

Zakup niezbędnego ekwipunku nie będzie wymagał długotrwałych wypraw do sklepów. Znakomitą większość potrzebnych rzeczy znajdziemy pod adresem kolba.pl. Jest to sklep internetowy oferujący sprzęt strzelecki, myśliwski i turystyczny, słowem wszystko to, co ułatwia przetrwanie w naturze. Możemy tu znaleźć między innymi duży wybór noży, obuwia, kuchenek i na przykład krzesiwa. Dostęp do ognia jest ważny – możemy tę kwestię rozwiązać za pomocą szczelnych pojemników skrywających zapałki i klasyczne zapalniczki, możemy też skorzystać z krzesiwa, które jest nieco mniej wygodne w użyciu, za to zdecydowanie niezawodne.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyposażeniu? Przydadzą się środki higieny osobistej, apteczka zawierająca środki dezynfekcyjne i opatrunki, latarka i klasyczna mapa. Zaletą tej ostatnią jest niezakłócone działanie, także przy braku zasilania i utraconym sygnale GPS. Większość tych przedmiotów znajdziemy w sklepie Kolba. Nawet jeśli koniec świata nie nadejdzie, to z pewnością będą one przydatne podczas biwaków. Warto!

Fot. materiały prasowe

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email