Płyta gazowa do kuchni – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

kuchnia płyta gazowa do kuchni

Płyta grzejna gazowa idealnie sprawdzi się w każdej kuchni. Nawet jeśli w pomieszczeniu nie ma dostępu do gazowej sieci, wówczas kuchenkę można zasilić gazem z butli. Należy tylko wcześniej sprawdzić, czy wybrany model jest wyposażony w specjalne dysze, aby jego prawidłowe użytkowanie było możliwe i przede wszystkim bezpieczne.

Tradycyjne kuchenki gazowe już dawno przestały kojarzyć się ze staromodną kuchnią. Obecnie na rynku dostępne są przeróżne modele o bardzo nowoczesnym designie i bardzo praktycznych funkcjach, które sprawiają, że korzystanie z nich jest bardzo komfortowe oraz bezpieczne. Ciekawych inspiracji dotyczących kuchennych sprzętów AGD i nie tylko zaczerpniesz na stronie Znamy się od kuchni.

Wybierając płytę gazową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które ułatwią korzystanie ze sprzętu, a także sprawią, że gotowanie będzie bardziej efektywne i po prostu przyjemne.
Kontrola nad płomieniem

„Flame Control” to funkcja w kuchenkach gazowych, dzięki której użytkownik ma pełną kontrolę nad płomieniem. Nowoczesne płyty grzejne posiadają aż 9 poziomów mocy, które można swobodnie regulować intuicyjnym pokrętłem i z łatwością dopasować moc ognia do rodzaju przygotowywanych potraw. Dzięki temu można zarówno lekko podgrzać danie, jak i dusić, gotować czy smażyć.
Funkcjonalne palniki

Palnik WOK

Kuchenki gazowe wyposażone w palnik WOK to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich miłośników azjatyckich potraw, jakie przyrządza się w klasycznym woku, czyli specjalnej patelni przypominającej miskę. Tego typu palnik posiada potrójny płomień, który umożliwia przygotowywanie przeróżnych potraw w dużych naczyniach, np.: garnkach, patelniach. Dania są smażone równomiernie, bez ryzyka przypalenia czy utraty, zawartych w nich, cennych substancji odżywczych.

Palnik Booster

Palnik Booster umożliwia szybkie gotowanie, dlatego płyta gazowa wyposażona w niego przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie mają możliwości bądź chęci spędzać wiele czasu w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Dzięki funkcji „booster” konkretny palnik osiąga bardzo dużą moc (nawet o kilkadziesiąt procent), co umożliwia podgrzanie konkretnego dnia czy zagotowanie wody w krótkim czasie. Płyta wówczas pracuje w taki sposób, aby równomiernie rozgrzać naczynie, a jednocześnie nie spowodować przypalenia podgrzewanej aktualnie potrawy.

System bezpieczeństwa w płytach gazowych

Wybierając płytę gazową,, warto zwrócić uwagę na to, czy została ona wyposażona w specjalny system bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne, jeśli w domu mieszkają dzieci. Kuchnia to bowiem serce każdego domu i codziennie domownicy spędzają w niej wiele czasu. Przydatną funkcją w nowoczesnych kuchenkach gazowych jest zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. W sytuacji, gdy palnik z jakichś przyczyn zgaśnie, wówczas specjalny zawór natychmiast odcina dopływ gazu.

Łatwe czyszczenie

Kuchenka, niezależnie od tego, jaką płytę grzejną posiada, podczas gotowania bardzo się brudzi i wymaga regularnego mycia. Z tego też względu warto wybierać modele, które są łatwe i wygodne w czyszczeniu, np. modele posiadające płaskie palniki.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email