Na co zwrócić uwagę wynajmując podnośniki koszowe?

podnośniki koszowe

Branża budowlana rozwija się w błyskawicznym tempie. Nawet pandemia koronawirusa nie przeszkadza firmom oferującym usługi budowlane w tym, by realizować kolejne zlecenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się firmy, które oferują usługi dźwigowe czy wynajem podnośników koszowych, które można wykorzystać przy pracach budowlanych. Na co zwrócić uwagę chcąc wynająć podnośnik koszowy? Oto kilka wskazówek, dzięki którym bez najmniejszych trudności wybierzesz firmę, która zrealizuje dla Ciebie usługi podnośnikiem.

Zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe, nazywane również zwyżkami z koszem osobowym, stanowią jedną z solidnych podstaw branży budowlanej. Mogą być jednak stosowane również w innych gałęziach przemysłu i w branży usługowej. Dzięki dużemu zasięgowi ramienia i dużemu udźwigowi pozwalają one na realizowanie różnorodnych prac na wysokości.

Są to pojazdy uniwersalne i niezawodne, a do najczęściej wykorzystywanych należą typy:

 • – podnośniki teleskopowe terenowe
 • – zwyżki nożycowo-teleskopowe
 • – podnośniki koszowe na podwoziu samochodowym
 • – zwyżki samojezdne 4×4
 • – podnośniki koszowe spalinowe
 • – mini zwyżki z koszem osobowym

Podnośniki z koszem osobowym osadzone na podwoziu samochodowym stosowane są do wielu prac, przy których pomoc ramienia o dużym zasięgu jest niezastąpiona.

Do najczęściej wykonywanych zadań należą:

 • – prace blacharskie i dekarskie
 • – montaż okien
 • – malowanie i modernizacja elewacji
 • – montaż i czyszczenie rynien
 • – usuwanie śniegu i lodu z dachów
 • – konserwacja oświetlenia na wysokości, np. latarni miejskich
 • – prace wysokościowe przy zieleni, np. przycinanie krzewów, usuwanie połamanych gałęzi
 • – wysokościowe mycie okien
 • – montaż i konserwacja billboardów i neonów reklamowych
 • – obsługa scen, koncertów i imprez masowych
 • – prace w energetyce

Jak widać, podnośniki koszowe znajdują swoje zastosowanie nie tylko na placu budowy, ale również w wielu innych miejscach. Zdarzają się nawet dość nietypowe zadania, takie jak chociażby prace podnośnika koszowego na planie filmowym czy wynajem podnośników koszowych przez kibiców, którzy chcą oglądać mecze w sytuacji, gdy nie mogą oglądać wydarzenia z poziomu trybun. O tym ostatnim zastosowaniu podnośnika mogliśmy się przekonać całkiem niedawno, podczas pandemii koronawirusa, gdy imprezy sportowe odbywały się bez udziału publiczności.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usługach realizowanych za pomocą zwyżek z koszem osobowym? Na tej stronie znajdziesz informacje o podnośnikach koszowych i usłudze wynajmu podnośników.

Wynajem podnośników koszowych – na co zwrócić uwagę?

Biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie zwyżek koszowych nie powinien nikogo dziwić fakt, iż pojawia się coraz więcej firm, które oferują swoim klientom wynajem podnośników. W każdym mieście można znaleźć co najmniej kilka firm z podnośnikami koszowymi w ofercie. Jak wybrać firmę, z której usług będziemy zadowoleni? Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim główną wartość stanowi doświadczenie firmy. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto dawać szansy początkującym firmom, jednak trzeba mieć wtedy świadomość, że nie wszystko może pójść zgodnie z oczekiwaniami. Doświadczone firmy doskonale wiedzą jak realizować usługi, by unikać błędów, problemów czy opóźnień. Doświadczenie pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a także znaleźć rozwiązanie w sytuacjach pojawiających się niespodziewanie. Mówiąc wprost – „żółtodziób” nie zawsze będzie wiedział jak działać i sprostać wyzwaniu, a „stary wyjadacz” zazwyczaj znajdzie rozsądne wyjście z każdej sytuacji.

Warto również zwrócić uwagę na flotę pojazdów i maszyn posiadanych przez firmę oferującą usługi podnośnikowe. Dobór odpowiedniego pojazdu do danego zadania to kwestia niezwykle istotna. Nie można dobrać zbyt małego podnośnika o zbyt skromnym zasięgu bocznym czy wysokości roboczej „na styk”. Dobra firma wybierze najbardziej optymalne rozwiązanie również by nie przepłacać za wynajem zbyt dużego podnośnika.

Ceny – na to najczęściej zwracamy uwagę i interesujemy się nimi, jako klienci, bardziej niż jakością realizowanych usług. Tutaj należy mieć świadomość, że niska cena może wiązać się ze znikomą jakością wykonywania prac. Rozsądnym będzie skorzystanie z wyśrodkowanych cen – nie trzeba przepłacać za jakość, wystarczy poszukać dobrej oferty. Pomocne będą opinie klientów, którzy już korzystali z usług różnych firm i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Rada jest prosta – wybieraj firmy, które oferują umiarkowane ceny, bo drogo nie zawsze znaczy dobrze, a tanio może oznaczać koszmarny poziom.

Czy zwracałeś kiedyś uwagę na kontakt z firmą i otwartość na współpracę z klientem lub jej brak? Nie mam tu na myśli otwartości na portfel klienta. W każdej branży ważne jest podmiotowe podejście do zleceniodawcy, otwartość na jego pomysły i sugestie, chęć wyjaśnienia wątpliwości czy szeroko rozumiany szacunek dla klienta. Z pewnością przyznasz, że lepiej współpracuje się z firmą, która odpowiada na pytania, wyjaśnia zawiłości i bierze pod uwagę to, co klient ma do powiedzenia, niż z firmą, która otacza się grubym murem i nie liczy się z klientem poza momentem dokonywania płatności.

Wróćmy jeszcze na moment do doświadczenia. Warto wybierać firmy, które zatrudniają operatorów podnośników z doświadczeniem. Obsługa zwyżki koszowej wymaga posiadania uprawnień UDT. Papier to jedno, a „żywe” doświadczenie to druga kwestia. Jeśli firma realizuje dużo zleceń można mieć pewność, że operator podnośnika jest osobą obytą w pracy z tym pojazdem i posiada odpowiednie umiejętności sprawdzone w praktyce.

Oczywiście zawsze można kierować się opiniami dotyczącymi firm oferujących wynajem podnośników. Najlepsze będą opinie od osób, które znamy osobiście. Jeśli o takie recenzje trudno – polecam poświęcić odrobinę czasu na dobry research w Internecie.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email