6 najgłupszych spraw, jakie badała policja

policja policjanci

Gwałt na kaczkach, porwanie bielizny i Haneczka na dachu – te i inne przykłady, dla których niepotrzebnie wzywano polską policję

• Właścicielka dwóch kaczek wezwała policję, w sprawie gwałtu. Chodziło o to, że kaczor sąsiada przechodzi przez ogrodzenie i bezkarnie kopuluje z jej dwoma kaczkami. Na nic zdało się przeganianie ptaka; jurny kaczor regularnie wracał i deprawował kaczki. Właściciel zrobił z niego rosół i sprawa kryminalna się zakończyła.

• Mieszkanka wrocławskiego Rynku wezwała policję, w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Miało to miejsce w Sylwestra, na kilka minut przed północą, gdy na Rynku odbywał się pokaz fajerwerków.

• Staruszka z Dzierżoniowa drżącym głosem telefonicznie zaalarmowała policję, że jej Haneczka weszła na dach i chce się zabić. Pędzący na miejsce patrol policji, zaalarmował straż pożarną. Po przybyciu do zapłakanej staruszki, policjanci i strażacy zobaczyli na dachu czarną kotkę, imieniem Haneczka. Bez pomocy służb, zeskoczyła na pobliskie drzewo i wróciła w objęcia szczęśliwej właścicielki.

• Mieszkaniec Pałecznicy wezwał policjantów ze Świebodzic, aby rozpoczęli śledztwo i poszukiwania w sprawie zaginionej kury, której wartość wycenił na 50 złotych.

• Mieszkanka Legnicy wezwała policję informując, że wiatr zerwał z trzepaka jej wypraną bieliznę. W tym czasie nad Legnica przechodził  huragan, zrywający dachy i łamiący drzewa.

• Mieszkaniec Jeleniej Góry wezwał policję w sprawie kradzieży samochodu spod hipermarketu, w którym robił zakupy. Przybyli na miejsce policjanci uświadomili roztargnionemu panu, że żadnej kradzieży nie było, po prostu zaparkował samochód w innym miejscu, niż zwykle.

Ilustracja umieszczona obok, nie dotyczy żadnej z powyższych spraw 😉
Informacja na Sadurski.com od marca 2011

Zobacz też: 
> Ciekawostki o spadochronach
> Rower ciekawostki
> Kosmos ciekawostki

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email