Dlaczego meble produkowane w Polsce są tak dobre?

polskie meble w Polsce

Polska jest jednym z największych eksporterów mebli na całym świecie. To nie ulega wątpliwości. Mamy bardzo bogatą tradycję meblarską i jesteśmy w ścisłej czołówce w Europie. Dlaczego meble produkowane w Polsce są cenione na całym świecie? Za co cenią nas inwestorzy?

Nie od dziś wiadomo, że polscy rzemieślnicy są na wysokim, światowym poziomie. Bogata tradycja sięga odległych czasów, jednak bardzo intensywny wzrost produkcji solidnych mebli przypada na początek lat 90-tych ubiegłego wieku. Nowy ustrój polityczno-społeczny w Polsce otworzył granice, dał producentom wolną rękę. W końcu mogli się wykazać. Przez niespełna 30 lat ciężkiej pracy doprowadzili do sytuacji, że przemysł meblarski jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Wysoka jakość mebli

Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych czynników wpływających na sukces polskich producentów. Rodzime fabryki dbają o wysokie standardy na każdym poziomie. Chodzi tu na przykład o materiały, na których się nie oszczędza. Istotne dla polskich producentów są również warunki pracy i procedury. Nie w każdym kraju na świecie dba się tak pieczołowicie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i etyki pracy. Cechą charakterystyczną naszych fabryk jest zwracanie uwagi na szczegóły i właśnie dlatego nie wypuszczamy na rynek tak zwanych bubli. Niezależnie czy mówimy o produktach premium czy meblach z najniższej półki cenowej. Mówiąc o meblach produkowanych w Polsce, mamy na myśli solidne krzesła, stoły, sofy, pufy, komody, łóżka itd. Wiedzą też o tym importerzy na całym świecie.

Meble „polskie” a produkowane w Polsce

Producenci mebli bardzo często zwracają uwagę na ten aspekt. Delikatna różnica w nazewnictwie, a jednak może oznaczać bardzo dużą różnicę w jakości mebli. To że producent ma zarejestrowaną firmę w Polsce, nie oznacza że produkuje meble w swojej fabryce. Jest sporo firm, które otwarcie deklarują, że sprowadzają detale lub nawet całe meble z Dalekiego Wschodu. Są one zwykle tańsze, a zatem atrakcyjne dla konsumentów. Nie zawsze jednak jakość idzie w parze z korzystną ceną rynkową.

Szeroka gama innowacyjnych wzorów

Meble produkowane w polskich fabrykach opierają się na projektach bardzo dobrych projektantów. Tak uważa się powszechnie na świecie. Poza wysoką jakością projektów, zwraca się uwagę na szeroki wybór kształtów, materiałów, kolorystyki. Meble produkowane w Polsce są zatem wszechstronne. Mamy pewność, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie i dopasuje meble do charakteru swojego wnętrza.

Wygodne zakupy w sklepach internetowych

Świadomość polskich producentów mebli w zakresie marketingu internetowego jest bardzo wysoka. Poza pojawianiem się mebli w znanych, dużych sklepach meblarskich, niemal każdy producent posiada również swoje kanały dystrybucji, takie jak chociażby sklep internetowy. Dzięki temu dostęp do innowacyjnych mebli jest bardzo prosta i powszechna.

Nowoczesne meble produkowane w Polsce możecie Państwo znaleźć między innymi w sklepie internetowym MODO4U.PL. Są to meble o wysokiej jakości, trwałe i gwarantujące komfort użytkowy.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email