Pozycjonowanie stron internetowych, sposoby na promocję firmy

pozycjonowanie promocja firmy reklama

Popularne powiedzenie mówi, że reklama jest dźwignią handlu. Doskonale rozumieją to właściciele firm, którzy chcą zaistnieć na rynku w swojej branży. Aby zdobyć klientów, trzeba dać im się zauważyć, a właśnie temu służy pozycjonowanie stron internetowych i inne techniki reklamowe

1)  Pozycjonowanie stron internetowych
2) Nie tylko pozycjonowanie stron. Siła reklamy tradycyjnej
3) Reklama wielkoformatowa

Wybór odpowiedniej techniki reklamowej zależy od tego, do jakich klientów firma chce dotrzeć. Obecnie najczęściej stosuje się kilka technik jednocześnie, łącząc metody reklamy w internecie z reklamą tradycyjną.

Pozycjonowanie stron internetowych

Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu, przeciętny konsument podstawowych produktów i usług szuka online. Z tego powodu niemal każda firma posiada swoją stronę internetową, na której udostępnia podstawowe informacje oraz przedstawia swoje produkty lub usługi. Nie wystarczy jednak samo stworzenie strony www i umieszczenie jej w internecie – trzeba ją jeszcze wypozycjonować, aby klienci poszukujący danego rodzaju usług mogli szybko odnaleźć ofertę właśnie tej firmy. Profesjonalne pozycjonowanie stron to domena agencji SEO i interaktywnych, w których pozycjonowaniem zajmują się dobrze do tego przygotowani specjaliści. Efektem ich pracy powinna być odpowiednia pozycja strony firmowej w wyszukiwarce – na tyle wysoka, aby znajdowała się minimum na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Większość internautów przegląda jedynie kilka pierwszych pozycji i wśród nich wybiera firmę, z której usług skorzysta.

Nie tylko pozycjonowanie stron. Siła reklamy tradycyjnej

Przejście ze świata realnego do wirtualnego w niemal każdym aspekcie życia nie oznacza, że warto inwestować jedynie w reklamę internetową. Chociaż pozycjonowanie stron dla pokaźnej grupy przedsiębiorców stanowi podstawę działań reklamowych, to nie porzucają oni również tradycyjnych form reklamy. Wiele firm wciąż dba o swój wizerunek, tworząc spójne komunikaty marketingowe i przedstawiając je na wizytówkach, ulotkach czy plakatach reklamowych. Nie słabnie również zainteresowanie gadżetami reklamowymi, jednak zmieniły się nieco trendy w ich wyborze. Wciąż popularne pozostają długopisy, notatniki czy kalendarze z firmowym logo, jednak większym zainteresowaniem cieszą się takie gadżety jak reklamowy pendrive, pióra znanych marek opatrzone firmowym znakiem, cukierki reklamowe, czekoladki, a nawet wino z etykietą z firmowym logo.

Reklama wielkoformatowa

W projektowaniu skutecznej reklamy ogromne znaczenie ma jej zasięg. Pod tym względem prym wiodą reklamy wielkoformatowe, czyli m.in.:

• billboardy – reklama umieszczona jest na dużej płachcie materiału, zamkniętej w specjalnie przygotowanej ramie,

• banery – przeznaczone do wieszania na elewacji budynku, ogrodzeniu lub w innym, dobrze widocznym miejscu,

• tablice – to bardzo szeroka grupa, obejmująca zarówno tradycyjne tablice ogłoszeniowe, jak i nowoczesne city lighty, czyli podświetlane tablice reklamowe, wykorzystujące obecnie najczęściej technologię led,

• roll-upy – to forma reklamy przenośnej, którą można ustawić zarówno w najbliższej okolicy firmowego budynku, jak i przykładowo na branżowych targach.
 
Tego typu reklamy są widoczne z daleka i docierają do dużej grupy odbiorców jednocześnie. Dla ich skuteczności kluczowe jest odpowiednie wybranie miejsca umieszczenia reklamy, najlepiej w lokalizacji, w której często przebywają i poruszają się klienci z grupy docelowej. Do reklam wielkoformatowych zaliczane są również reklamy umieszczane na samochodach i witrynach sklepowych, a także, flagi, potykacze i przestrzenne litery w formacie 3D.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email