Radio w kuchni i łazience

radio łazienkowe radio kuchenne

Dla wielu osób możliwość słuchania ulubionej muzyki w trakcie przygotowywania posiłków lub podczas wieczornej kąpieli stanowi podstawę udanego relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu

Jeszcze do niedawna, instalacja sprzętu grającego w kuchni lub łazience była zadaniem utrudnionym, z uwagi na niekorzystny dla urządzeń elektrycznych wpływ wilgoci i ryzyko niebezpiecznego wypadku. Jednak dziś, gdy na rynku znajdziemy bogatą ofertę łazienkowych i kuchennych systemów nagłośnieniowych, słuchanie radia lub ulubionej playlisty z muzyką do kąpieli nie jest już żadnym problemem. Dowiedz się jak wybrać radio do łazienki i na co zwrócić uwagę.

Radio łazienkowe, a zwykły odbiornik

Czym radio łazienkowe różni się od tradycyjnego odbiornika, przeznaczonego do salonu, biura czy przedpokoju? Podstawową cechą, wyróżniającą odbiorniki do łazienki jest ich odporność na wilgoć. Użytkując radio w łazience, nie ponosimy więc ryzyka uszkodzenia w związku z działaniem wody lub pary wodnej. Jednocześnie, wpływa to na komfort i bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Radio kuchenne lub przeznaczone do montażu w łazience zaprojektowane jest w taki sposób, by wykluczyć ryzyko porażenia prądem lub innego wypadku. Co więcej, wiele odbiorników przeznaczonych jest do użytkowania pod prysznicem lub w wannie, dzięki czemu nawet bezpośredni, intensywny kontakt z wodą nie będzie miał wpływu na ich stan techniczny oraz na nasze bezpieczeństwo.

Eis Sound – sprawdź nasze zestawy

Oferta producentów urządzeń muzycznych do kuchni i łazienki jest bardzo bogata. Możemy podzielić ją na klasyczne przenośne odbiorniki – to opcja budżetowa i dedykowana wszystkim tym, którzy lubią kąpać się lub gotować przy muzyce sporadycznie. Melomani z nieco zasobniejszym portfelem, na etapie projektowania domu lub remontu, mogą zainwestować w radio podtynkowe, mieszczące się w zabudowie łazienki, np. system kbsoundspace. Na rynku znajdziemy także zestawy radiowe z bluetooth, umożliwiające odtwarzanie muzyki dzięki bezprzewodowemu połączeniu ze smartfonem, komputerem lub tabletem. Zwykle wyposażone są one w panel dotykowy, umożliwiający sterowanie odtwarzaniem muzyki i zarządzanie poszczególnymi funkcjami. Radio wbudowane, mimo że wielu z nas głównie kojarzy się z łazienką, będzie także idealne do kuchni, salonu, przedpokoju, biura czy poczekalni w obiekcie publicznym.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z bogatą ofertą systemów radiowych renomowanej marki Eis Sound. Oferujemy szeroki wybór radioodbiorników oraz kompleksowe systemy muzyczne do domu.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email