Rejs statkiem w środku zimy – Karaiby czy Zatoka Meksykańska?

rejs statkiem Karaiby podróże

Widoki na bezkresny ocean, pobyt w luksusowym hotelu na wodzie i możliwość zwiedzania rajskich zakątków świata – to główne atuty rejsu statkiem wycieczkowym po Karaibach. Do wyboru jest kilka bajecznych tras. Warto rozważyć szczególnie tą, która pozwala poznać uroki Zatoki Meksykańskiej lub wybrać się w podróż do Panamy, Kolumbii i na Jamajkę.

Rejs statkiem po Karaibach – jaką trasę wybrać?

Karaiby to wymarzony, wakacyjny kierunek dla wielu podróżników. Pogoda dopisuje tu przez cały rok, a największą atrakcją są pocztówkowe, rajskie widoki. Plaże z białym piaskiem i tropikalnymi palmami, turkusowa woda z rafą koralową, a także urokliwe miasteczka, które skrywają wspaniałe zabytki i są malowniczym tłem dla zwyczajów lokalnych mieszkańców – to karaibska sceneria.

To wszystko nabiera jeszcze większego uroku, gdy regularnie można podziwiać nowe widoki, zawijając do portu w innym miejscu. Taką możliwość daje podróżowanie luksusowym wycieczkowcem. Każdy, kto chce zaznać błogiego relaksu podczas rejsu statkiem po Karaibach, powinien rozważyć dwie trasy – wokół Zatoki Meksykańskiej lub w rejon, gdzie Pacyfik łączy się z Atlantykiem. Dokładny plan zwiedzania, trasy i ceny rejsów można sprawdzić na stronie R.pl: https://r.pl/szukaj?tematyka=rejs-statkiem.

Rejs statkiem Karaiby – na jakie atrakcje można liczyć?

Wybierając się w rejs, trzeba pamiętać, że jest to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju podróż. Przede wszystkim zakwaterowanie odbywa się na ogromnym statku, który przypomina luksusowy hotel na wodzie. Na kilkunastu pokładach zlokalizowane są wygodne pokoje, a także liczne restauracje, kino, kasyno, SPA, baseny, a także boiska do uprawiania sportów. W takich warunkach nie można się nudzić.

Co więcej, niesamowitym doświadczeniem jest sam rejs i możliwość spacerowania po pokładzie i podziwiania wspaniałych widoków na bezkresny ocean. Statek regularnie zmienia lokalizację, dzięki czemu podróż jest urozmaicona i co kilka dni można poznawać nowe miejsce.

Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla turystów, którzy chcą połączyć błogi relaks z intensywnym zwiedzaniem.

Rejs statkiem po Zatoce Meksykańskiej

Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy rejs, który wiedzie wzdłuż kolorowego archipelagu Wysp Bahama, gdzie można skorzystać z wycieczek i np. odwiedzić stolicę Bahamów, wybrać się do aquaparku, pływać z delfinami lub zobaczyć muzeum piratów. Bahamy to także idealne miejsce do nurkowania w przejrzystej wodzie i podziwiania przyrody. Znajduje się tu nie tylko bajeczna rafa koralowa, ale także Park Narodowy Lucayan, który jest domem dla flamingów i egzotycznych papug.

Statek dopływa też do najpiękniejszych karaibskich plaż z białym piaskiem i palmami kokosowymi oraz zatrzymuje się przy brzegu Dominikany a także słynnej Jamajki. Na każdej z tych wysp przeznaczony jest czas na zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji. Można więc wybrać się m.in. do wioski Nine Mile, gdzie urodził się Bob Marley. Taki rejs to także okazja do poznania wybrzeża Meksyku i Kajmanów, które są mekką dla płetwonurków i miłośników sportów wodnych.

Tajemnice i legendy Karaibów – Panama, Kolumbia, Jamajka i Wielki Kajman

Jeszcze innych wrażeń dostarczy rejs statkiem, który rozpoczyna się w Panamie i dopływa m.in. do Kolumbii. Na miejscu można skorzystać np. z wycieczki po Cartagenie, jednego z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego, wpisanego na listę UNESCO. To właśnie w tym miejscu Hiszpanie gromadzili łupy z Ameryki Południowej, co przyciągało ataki piratów. By skutecznie się przed nimi chronić, wzniesiono imponujące, ciągnące się kilometrami fortyfikacje. Niezwykle urokliwa jest także starówka miasta z kolorowymi uliczkami, kościołami i zielonymi parkami.

Statek dopływa także do Jamajki, a także do wyspy Wielki Kajman, słynącej z okolicznych, wielobarwnych i niemal dziewiczych raf koralowych, które znajdują się na krawędzi Rowu Kajmańskiego o głębokości 700 m. Jednocześnie jest to największa wyspa Kajmanów, która co roku przyciąga aż 80 tys. nurków. W okolicy znajduje się też wyjątkowe miejsce – Stingray City, nazywane miastem płaszczek, które jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można obserwować te dziko żyjące zwierzęta z bliskiej odległości.

Więcej informacji o programach zwiedzania i planie wycieczek rejsów po Karaibach można znaleźć na stronie R.pl.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email