Robert Lewandowski Park. Mundelein, OH, USA

Mundelein Illinois USA Robert Lewandowski Park

Czwarty Wesoły Wieżowiec w USA trafił do Parku Roberta Lewandowskiego niedaleko Chicago

Chyba wszyscy w Polsce oraz wielu ludzi w innych krajach wie, kto to Robert Lewandowski. Okazuje się, że słynny polski piłkarz nosi identyczne imię i nazwisko, jak inny Polak, mieszkający kiedyś w Chicago.

Marzenna Myszkowska, członkini Good Humor Party ze stanu Ohio w USA, przysłała zdjęcia Wesołego Wieżowca, który sfotografowała w Mundelein. Jest to 32-tysięczne miasteczko w stanie Illinois, kilkadziesiąt kilometrów na północ od Chicago. Wesoła siedziba Partii Dobrego Humoru stanęła w Parku Roberta Lewandowskiego, znajdującym się nad Jeziorem Diamentowym (Diamond Lake).

Jakiś czas temu w Mundelein mieszkańcy Chicago kupowali działki i budowali domki letniskowe. Potem to miejsce rozrosło się. Pewnego dnia jeden z mieszkających to ludzi, właściciel 3-akrowej działki z własną plażą, Robert Lewandowski, przekazał ją miastu. Postawił jeden warunek: w przyszłości będzie tu park jego imienia. I jest!

Na zdjęciu: wieżowiec PDH obok wejścia do parku
Informacja na Sadurski.com od lipca 2013

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Tower), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny satyryka Szczepana Sadurskiego będący parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone