Roswell, USA. W krainie UFO

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk ciekawostki o Amerykanach

Wesoły Wieżowiec odwiedził Roswell w stanie Nowy Meksyk, w USA

Blisko 50-tysięczne miasto Roswell znajduje się w południowo-wschodniej części stanu Nowy Meksyk. W USA i w świecie jest kojarzone z UFO. W lipcu 1947 r. na farmie między Roswell a Corona podobno miał miejsce niezwykły incydent rozpalający wyobraźnię, który do dziś jest wielką zagadką. Rozbił się tu latający statek przybyszów z obcej planety. Miejsce szybko zostało otoczone przez amerykańskie służby, a co było później – do dziś dokładnie nie wiadomo. Prowadzono śledztwo i badania, wszystko było owiane ścisłą tajemnicą.

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk

Wesoły Wieżowiec nawiedził Roswell, Nowy Meksyk, USA

Potem powstawały na ten temat publikacje prasowe, książki, materiały telewizyjne i filmy. To wszystko podsycało zainteresowanie tym miejscem na całym świecie. Nic więc dziwnego, że obecnie jest tu wiele osób, które z tego żyją. W Roswell jest ogromna ilość wszystkiego, co ma się kojarzyć z kosmitami. Począwszy od restauracji i sklepów z ufoludkami w logo i wystroju wnętrz, po ogromną liczbę gadżetów, włącznie z piwem mającymi kosmitów na etykietach.

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk

W Roswell USA wszystko musi mieć związek z kosmitami

Roswell odwiedził niedawno podróżujący po świecie Happy Skyscraper czyli zrobiona z papieru „siedziba” najbardziej zabawnej organizacji na świecie, Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). Ojcem chrzestnym najmniejszego wieżowca w Roswell jest Nicolas Mikulski. Roswell wpisujemy na wieżowcową mapę świata pod numerem 283.

Na zdjęciach: Happy Skyscraper w Roswell

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk

Kolejny sklepik z pamiątkami z Roswell i kolejni kosmici

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk

Wesoły Wieżowiec i kolejne zielone ludki w Roswell

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk

Takie dziwne postacie w Roswell widać na każdym kroku. Szaleństwo czy po prostu biznes?

• • •
Wesoły Wieżowiec (ang. Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach, na przykład przed znanymi budowlami (zabytki, stadiony, parlamenty…). W nagrodę – przesłana pocztą, oryginalna legitymacja Partii Dobrego Humoru. Zapraszamy też do kontaktu osoby, którym pomysł z podróżami Wesołego Wieżowca się spodobał i chcą wesprzeć akcję pisząc o niej w mediach, na blogach…

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower

 

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email