Satyrblues, Tarnobrzeg

Satyrblues Tarnobrzeg

Kobiety i Satyrblues

Woman’s Edition – to hasło tegorocznego Satyrbluesa, który odbędzie się 24 września w Tarnobrzegu

24 września 2011 r. (sobota) w Tarnobrzeskim Domu Kultury, odbędzie się 12-edycja międzynarodowego festiwalu Satyrblues, tym razem pod hasłem „Woman’s Edition”. Festiwal rozpocznie się o godz. 15:00 prezentacją prac dwóch polskich rysowniczek: Katarzyny Zalepy i Magdy Wosik.

Koncert inauguracyjny zagra najszybsza harmonijkarka na świecie Beata Kossowska, a koncert finałowy uświetni Lyytinen. Gościem specjalnym Satyrblues będzie wirtuoz gitary slide Joe Colombo. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie OKO (Ochrona Kultury Oryginalnej). Bilety do nabycia na www.satyrblues.pl.

Informacje o wybranych uczestnikach festiwalu:

Katarzyna Zalepa – psycholożka i komiksiara. Jej prace regularnie publikuje tygodnik Angora.

Magda Wosik – projektantka, profesorka, ilustratorka. Plakat jej autorstwa pt. „Dzisiaj Polska”, został wybrany na oficjalny poster promujący Polską Prezydencję w UE. Najmłodsi znają jej  rysunki drukowane w Misiu i Świerszczyku.

Katarzyna Piasecka – stand up’erka, ex szefowa zielonogórskiego kabaretu Słuchajcie.

Tomasz Jachimek – stand up’er, dziennikarz, felietonista, pisarz, kabareciarz, konferansjer. Stały komentator programu telewizyjnego Szkło kontaktowe, emitowanego w TVN24.
2011-09-20

Dziesiąty Satyrblues

12 września w Tarnobrzegu odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Saturbluesa. Przeczytaj, jakie będą atrakcje

Satyrblues, to jak mówi nazwa imprezy: satyra oraz muzyka bluesowa, a imprezę organizuje jak zwykle Stowarzyszenie OKO. Festiwal rozpocznie się 12 września o godzinie 15.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury od wernisażu karykatur, rysunków satyrycznych i zdjęć związanych z muzyką bluesową. Będzie wystawa karykatur Dariusza Łabędzkiego oraz rysunków satyrycznych Andrzeja Lichoty, który zaprezentuje też własne krótkometrażowe animacje. Także ekspozycja fotografii Krzysztofa Szafrańca, wykonanych w Chicago. W holu domu kultury odbędzie się prezentacja albumu Bogdana Myśliwca oraz książki Antoniego Krupy „Miasto błękitnych nut”, przedstawiającą historię krakowskiego jazzu.

Tym razem humor ze sceny zapewni Kabaret Młodych Panów, z programem „Władza”.

A co w ramach występów muzycznych? Wystąpi polsko-szwedzki duet: Magda Piskorczyk i Slidin’Slim, potem wystąpi wirtuoz gry na gitarze akustycznej Joscho Stephan. Ukoronowaniem Satyrbluesa będzie występ legendy teksańskiego brzmienia Omara Kenta Dykesa.
2009-09-04

Dziewiąty Satyrblues

Dziś w Tarnobrzegu rusza IX edycja festiwalu Satyrblues czyli kolejna uczta dla miłośników muzyki bluesowej, rysunku satyrycznego i kabaretu

W sobotę 13 września 2008 r. o godz 15:00 w tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się 9-edycja festiwalu Satyrblues. Zagrają i wystąpią: Wojtek Pilichowski i Slidin Slim ze Szwecji (te koncerty zostaną zarejestrowane i ukażą się na płytach DVD), Marcin Duński, Bieszczadzka Kolejka Leśna, MOFO i nie tylko. Wystąpi kabaret Noł-Nejm. Będzie też można zobaczyć wystawę rysunku satyrycznego takich autorów, jak: Andrzej Czeczot, Ireneusz Parzyszek i Fedor Vico.

Widzowie mogą liczyć na 6-godzinną rozrywkę, nie licząc bisów. Cena karnetu na całość wynosi 30 zł (w tej cenie także  50-stronicowy katalog i poczęstunek (chłopski stół, lody, soki, owoce). Nad organizacją imprezy czuwa jak zwykle Victor Czura.
2008-09-13

Satyrblues 2007 – jak było

Za nami kolejny Satyrblues w Tarnobrzegu – czyli występy muzyków bluesowych, wystawy satyryczne i na dokładkę kabaret. Jak było w tym roku?

15 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się VIII Satyrblues. Gwiazdą wieczoru był The Mofo Party Band, który przybył z Kalifornii (USA), w składzie: John Clifton, Bill Clifton i Jake „Cobra” Finney. Wystąpił też Romek Puchowski, który zagrał i zaśpiewał utwory z najnowszej płyty „Simply”.

Na scenie zaprezentował się Kabaret Dno, występujący już przed tarnobrzeską publicznością w poprzednich edycjach Satyrbluesa.

W foyer Domu Kultury wystawę swoich fotografii otworzył fotografik Zenon Żyburtowicz, obok zaprezentowano dwie inne ekspozycje: karykatur Marka Prusisza oraz rysunku satyrycznego Wladimira Kazanevsky’ego (ur. 1950), znanego na świecie rysownika z Ukrainy. W międzynarodowych konkursach zdobył już ponad 200 nagród, w 38 krajach.

Wystawy można oglądać do 7 października. Tarnobrzeski Domu Kultury, ul. Słowackiego 2.

Satyrbluesa organizuje Victor Czura / Stowarzyszenie WC OKO.
2007-10-06

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email