Fani futbolu do grobowej deski

Shalke 04 Gelsenkirchen

Kibice klubu piłkarskiego po śmierci spoczną na specjalnym cmentarzu, obok stadionu ulubionej drużyny

To już pewne: w przyszłym miesiącu, zaledwie 1200 metrów od stadionu, na którym gra piłkarska drużyna Schalke 04 Gelsenkirchen, zostanie otwarty cmentarz. Będą tu mogli być pochowani wyłącznie kibice drużyny Schalke 04. Na cmentarzu o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych wydzielono 1904 miejsca na pochówek. Dlaczego akurat tyle? Bo właśnie w tym roku założono klub Schalke. W centralnej części cmentarza (na której nie będzie żadnego grobu) znajdzie się mini-boisko piłkarskie z bramkami.

Wiele wskazuje na to, że cmentarz jest tym, o czym marzyło wielu kibiców drużyny Schalke. Już kilkuset osób z różnych stron Niemiec pytało o możliwość wykupienia na nim miejsca.

Pomysłodawcą cmentarza jest jeden z kibiców klubu, 39-letni Ender Ulupinar, który w młodości amatorsko grał w Schalke jako bramkarz. Pomysł narodził się w 2007 roku, gdy na cmentarzu w Dortmundzie jeden z kibiców zażyczył sobie umieszczenia na swoim grobie napisu: „Na zawsze z BVB” oraz logo klubu Borussia, zamiast… krzyża. Kościół odmówił umieszczania takiej informacji na grobie.

Informacja na Sadurski.com od listopada 2012

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone