Jak dbać o skórzaną kierownicę w samochodzie

skórzana kierownica samochodu jak dbać

Masz samochód – masz kierownicę, której codziennie dotykasz. Podobnie jak inne części twojego auta, ona również starzeje się podczas codziennego użytkowania. Co zrobić, aby jak najdłużej wyglądała efektownie?

Skóra (np. skórzana kierownica) jako materiał naturalny, wymaga systematycznej pielęgnacji. Skóra dłoni wysycha, ściera się i może pękać. Ale w przeciwieństwie do twojej skóry, tu nie ma możliwości regeneracji. Dlatego tak ważne jest zapobieganie uszkodzeniom i przecieraniu. Dużo łatwiej jest uchronić skórę na kierownicy zanim ulegnie wytarciem, niż poddać ją regeneracji później, co nie da w pełni satysfakcjonującego efektu.

Głównym wrogiem jest pot z dłoni i zawarta w nim sól. Wysusza ona skórę i sprawia, że jest dużo bardziej podatna na ścieranie. Aby ograniczyć ten wpływ, przynajmniej raz w miesiącu przeprowadź czyszczenie i konserwację wg poniższych zasad.

Umyj i nanieś krem

Po pierwsze trzeba zmyć brud jaki osadził się na kierownicy. Najlepszy będzie płyn do mycia naczyń i miękka szmatka. Moczymy ją w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń i mocno wykręcamy (szmatka ma być tylko wilgotna). Przecieramy kierownicę, szczególnie w miejscach, w których jest najintensywniej trzymana (tzw. pozycja za piętnaście trzecia). Potem należy kierownicę osuszyć ręcznikiem papierowym.

Kolejnym etapem jest nasmarowanie kierownicy kremem. Najlepszy będzie klasyczny biały krem do rąk. Wetrzyj dobrze krem w skórę kierownicy i pozostaw do wchłonięcia na kilka godzin. Najlepiej wykonać to wieczorem. Rano trzeba wytrzeć kierownicę suchym ręcznikiem papierowym, aby kierownica nie była śliska.

Aby było na długo

Powtarzając tę czynność raz na miesiącu lub raz na dwa miesiące w zależności od intensywności użytkowania samochodu zapewnimy sobie długą radość z pięknej i efektownie prezentującej się skórzanej kierownicy. Powyższe zasady zastosuj do gałki lewarka skrzyni biegów i rączki hamulca ręcznego.

Aby przedłużyć żywotność skóry na kierownicy możesz również zakupić specjalnie przeznaczone do samochodu rękawiczki skórzane. Poprawiają one trzymanie kierownicy oraz ograniczają wpływ potu na skórę na kierownicy.

Dbanie o skórzane elementy w naszym samochodzie sprawi, że dłużej będą one cieszyć oko estetycznym wyglądem.

Samochodowe rękawiczki skórzane / Artelis.pl

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email