Z czego korzysta sektor mięsny?

drób skubarka do drobiu

Pomimo tego że coraz większą popularnością cieszą się diety wegańskie, to chętnie sięgamy w dalszym ciągu po mięso we wszystkich jego postaciach. Coraz bardziej przywiązujemy jednak uwagę do jego jakości oraz używanych dodatków, a więksi producenci i ci lokalni przykładają szczególną uwagę do tego, by przygotowywać bezpieczne i smaczne produkty. Klienci chętnie szukają tych opartych na naturalnych i tradycyjnych recepturach.
 
1. Maszyny w przemyśle mięsnym
2. Jedzenie na zdrowie i dla przyjemności
3. Rewolucja w technologii
4. Jak działa skubarka do drobiu?

Maszyny w przemyśle mięsnym

Niewątpliwie pewnego rodzaju automatyzacja produkcji sprawiła, że przemysł mięsny tak mocno się rozwinął. Z drugiej strony to maszyny pozwalają produkować doskonałej jakości bezpieczne produkty, które spełniają najsurowsze normy. Oczywiście wybór konkretnych rozwiązań będzie uzależniony od specyfiki zakładu i jego potrzeb, a także do środowiska pracy, w jakim maszyny muszą działać. Ważne elementy charakterystyczne to przede wszystkim możliwość przestrzenią dużej ilości mięsa. Bezawaryjność, funkcjonalność i łatwość obsługi.

Jedzenie na zdrowie i dla przyjemności

Od wieków człowiek hoduje zwierzęta zarówno w  systemie gospodarczym, jak i masowym. To zapewniało przeżycie oraz pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Choć zmienił się oczywiście model jedzenia i dieta jest obecnie zdecydowanie bardziej różnorodna, to wiele osób sięga w dalszym ciągu po mięso. Rozwija się również sektor rolniczy i mięso oraz jego przetwory nie należą do towarów deficytowych. Od lat natomiast zauważalna jest coraz większa popularność mięsa drobiowego. Wynika to i z jego walorów smakowych, niskiego poziomu tłuszczu oraz faktu, że podlega bardzo szybkiej obróbce, a czas dla współczesnego człowieka jest ważny. W związku z tym trendem wiele firm wyspecjalizowało się w produkcji mięsa drobiowego, a tym samym i zakłady, i rolnicy muszą się zaopatrywać w nowoczesne maszyny, które ułatwiają obróbkę mięsa.

Rewolucja w technologii  

Mięso drobiowe ma dużo białka świetnie smakuje i od wieków króluje na polskich stołach. By kura trafiła do sklepów, a potem do naszej kuchni musi przejść dość długą drogę. A kolejne etapy nie należą wcale do prostych. Ci, którzy hodują zwierzęta na własny użytek wiedzą, że przygotowanie mięsa to szereg czasochłonny i nieprzyjemnych czynności. Jedną z nich ułatwia skubarka do drobiu. To właśnie ona szybko i bez problemów pozwala się pozbyć piór. Niegdyś robiono to ręcznie, obecnie na rynku dostępna jest skubaczka do drobiu zarówno do użytku gospodarskiego, jak i przemysłowego. Z pewnością to właśnie ona zrewolucjonizowała i przyspieszyła cały proces obróbki mięsa, a tym samym ułatwia nam zadania.

Jak działa skubarka do drobiu?

Najczęściej maszyna do skubania kur wyposażona jest w specjalne kauczukowe palce. Naturalny materiał jest bezpieczny i może mieć kontakt z żywnością. Dzięki odpowiedniej konstrukcji odpierzanie przebiega sprawnie i szybko. Skubarka to charakterystyczny bęben, do którego wkłada się umyty drób. Dzięki wirowaniu  można szybko pozbyć się wszystkich piór, nawet z miejsc, do których ciężko jest dotrzeć. Z drugiej strony elastyczny materiał, z jakiego wykonane są palce minimalizuje ryzyko otarć i uszkodzeń mięsa. I może być ono poddawane dalszej obróbce.

Maszyny są stosowane zarówno w dużych gospodarstwach rolnych niemalże na skalę przemysłową, jak i na własny użytek. Szczególnie skubarka do kaczek cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ ten rodzaj drobiu ciężko się skubie i wymaga dużo pracy. Dzięki temu wszystko przebiega zdecydowanie szybciej.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email