Jak wziąć ślub w Hong Kongu?

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

W samym centrum Hong Kongu znajduje się Hong Kong Park, w którym jest Urząd Stanu Cywilnego. Miejsce, w którym dawane są urzędowe śluby

Obok budynku jest (tylko) kilka miejsc parkingowych (wyłącznie dla samochodów nowożeńców i świadków). Także zadaszony szkłem tunel, przez który przechodzi para młoda i goście zaproszeni na ceremonię ślubu. O tym, że to urząd w którym dawane są śluby, informuje kilka tablic przed wejściem, z napisami po angielsku.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Wejście do urzędu. Hong Kong Park

Hong Kong Park

Budynek urzędu stoi w uroczym, sporym parku – Hong Kong Park, znajdującym się w pobliżu MTR Central Station czyli głównej stacji metra. Park jest otoczony nowoczesnymi wieżowcami, stąd skojarzenie z nowojorskim Central Parkiem.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Zadaszone przejście do parku

Zieleń, w tym wysokie palmy, nieduży sztuczny wodospad i woda w której pluskają żółwie wodne i pomarańczowe rybki. Na terenie parku są też m.in. Olympic Square (mały amfiteatr), Muzeum Herbaty, Hong Kong Visual Arts Centre, plac zabaw dla dzieci, ogród Tai Chi, a nawet budynek straży pożarnej. Z parkiem sąsiaduje ogród botaniczny i zoologiczny (Hong Kong Zoological and Botanical Gardens).

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Malownicze alejki Hong Kong Park

Sesja fotograficzna i przyjęcie ślubne

Park w sam raz na ślubną sesję fotograficzną. W parku elegencka restauracja (obok niej jest Clock Tower), więc zaraz po ślubie i sesji fotograficznej młodej pary, wszyscy zaproszeni goście mogą tu mile spędzić czas. Są też hotele w pobliżu, więc można wyskoczyć z uroczystości, skonsumować „noc poślubną” i  niepostrzeżenie wrócić.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Sympatyczne żółwiki w Hong Kong Park

Nie wiemy, jakie są tu zwyczaje. W Polsce wesele, to wielogodzinna zabawa do świtu, z tańcami przy głośnej muzyce i z wieloma potrawami. Podejrzewamy jednak, że tutejsze wesela, to znacznie skromniejsze, maksymalnie kilkugodzinne i ciche uroczystości rodzinne.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Restauracja w Hong Kong Park

Religie w Hong Kongu

Wprawdzie obecnie chiński Hongkong (w Polsce pisany: Hong Kong), to dawna kolonia brytyjska (i widać tu dużo śladów kultury europejskiej), trzeba jednak pamiętać, że to kraj wschodu. Buddyzm i inne wschodnie religie. A to oznacza, że i wesela wyglądają inaczej niż te, które znamy z Polski.

Hong Kong Park ślub za granicą w Hongkongu

Sztuczny wodospad i zieleń w Hong Kong Park

Najstarszym budynkiem w Hong Kongu jest znajdująca się w pobliżu urzędu o którym piszemy, anglikańska katedra św. Jana przy Garder Road. Może więc ślub w sercu dalekiego Hong Kongu, to nie jest aż tak zwariowany pomysł, jakim wydaje się w pierwszej chwili?… Wprawdzie (z oczywistych względów) gości uroczystości ślubnej będzie mniej niż w Polsce, ale można ją od razu połączyć z podróżą poślubną.

Tekst i zdjęcia: (c) Sadurski.com

Zobacz też: 
> 10 atrakcji, które musisz zobaczyć w Hongkongu
> Zanim polecisz do Hongkongu
> Tian Tan Budda. Hongkong

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email