Statuetki sportowe, medale i puchary – 3 nagrody Mundialu

statuetki sportowe medale

Piłka nożna, to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych na świecie. Co cztery lata fani tej dyscypliny przeżywają prawdziwe święto – Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, na końcu których wygrana drużyna otrzymuje medale i trofeum, a najlepszym piłkarzom wręczane są prestiżowe statuetki sportowe

1. Puchary piłka nożna – najważniejsze nagrody
2. Statuetki sportowe dla najlepszych piłkarzy Mundialu
3. Tanie medale wzorowane na medalach z Mundialu

Najbardziej prestiżowym trofeum Mundialu jest Puchar Świata FIFA – to o niego walczą wszystkie drużyny, a jego zdobycie oznacza noszenie tytułu mistrzów świata przez kolejne cztery lata. Na ostatnich mistrzostwach puchar wzniósł w górę kapitan drużyny francuskiej – Hugo Lloris.

Puchary piłka nożna – najważniejsze nagrody

Najważniejszą nagrodą każdych mistrzostw są puchary piłka nożna. Na Mundialu puchar ma formę rzeźby, która przedstawia dwóch piłkarzy, unoszących na wyprostowanych rękach globus. Ich sylwetki stoją na podstawie, zbudowanej z trzech pierścieni – dwóch malachitowych, rozdzielonych przez jeden złoty pierścień. Na tym ostatnim umieszczane są nazwy zwycięzców poszczególnych mistrzostw. Zwycięska drużyna otrzymuje jedynie replikę pucharu, oryginał jest własnością FIFA, waży ponad 6 kg, a zrobiony został z 18-karatowego złota.

Statuetki sportowe dla najlepszych piłkarzy Mundialu

Piłkarze, którzy błyszczeli na Mundialu, po meczu finałowym otrzymują statuetki sportowe za szczególne osiągnięcia. Obecnie, według przepisów FIFA, piłkarze mogą zostać uhonorowani sześcioma różnymi nagrodami, do których należą:

1. Złota Piłka – nagroda dla najlepszego piłkarza,
2. Złota Rękawica – otrzymuje ją najlepszy bramkarz,
3. Złoty But – trofeum dla najlepszego strzelca,
4. FIFA Fair Play – nagroda, którą otrzymuje zespół wykazujący się najlepszymi statystykami, mierzonymi według kryteriów określonych przez FIFA,
5. Nagroda dla najlepszego, młodego zawodnika – za młodych zawodników uznaje się piłkarzy, którzy na początku roku, w którym odbywają się mistrzostwa, nie ukończyli jeszcze 21. lat,
6. Nagroda dla najbardziej interesującego zespołu – tę nagrodę przyznają kibice, a otrzymuje ją zespół, którego gra była widowiskowa.
Nagrodzeni piłkarze tworzą Zespół Gwiazd.

Tanie medale wzorowane na medalach z Mundialu

Zwycięska drużyna Mundialu otrzymuje złote medale. Na nich wzorują się często producenci, np. https://tanietrofea.pl/ oferujący tanie medale – odznaczenia za osiągnięcia sportowe. Oryginalne złote krążki pozostają w rękach piłkarzy i stanowią ich osobistą nagrodę.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email