Sterylność – 3 rzeczy, które pomogą ją zachować

sterylność

W bardzo wielu przypadkach zachodzi potrzeba zachowania sterylności. Jest to ważne nie tylko podczas pakowania i przechowywania żywności, ale również w kontaktach z substancjami szkodliwymi lub w warunkach w których łatwo o zabrudzenie. Do zabezpieczania przed nieczystościami służy wiele przedmiotów, od tych najmniejszych jakimi są na przykład woreczki strunowe, aż po duże arkusze folii, którą można zabezpieczyć nawet sporej wielkości towary. Ważne jest również, aby podczas pracy w niesprzyjających warunkach zabezpieczyć ciało, a w największym stopniu dłonie. Jak zatem zachować czystość i sterylność?

1. Woreczki strunowe
2. Rękawice jednorazowe
3. Folia zabezpieczająca

Woreczki strunowe  

Niewątpliwie najpopularniejszym przedmiotem do zachowania sterylności są woreczki strunowe. Mają one tak wszechstronne zastosowanie, że trudno sobie wyobrazić gospodarstwo domowe czy biuro w którym nie można by ich znaleźć. Doskonale zabezpieczają przed wilgocią i brudem, są bardzo wytrzymałe a jednocześnie banalnie proste w obsłudze. Te najmniejsze często służą do przechowywania drobiazgów, jak śrubki, nakrętki czy guziki. Często stosowane są do przesyłania próbek towarów dla potencjalnych kupców. Większe sprawdzają się w kuchni, podczas pakowania żywności, albo w biurze, gdzie służą do przechowywania dokumentów. Niezależnie od tego, do jakich celów są potrzebne, zawsze warto mieć na podorędziu kilkanaście sztuk, najlepiej różnych rozmiarów.

Rękawice jednorazowe

Często podczas wykonywania obowiązków istnieje potrzeba zabezpieczenia dłoni. Doskonale nadają się do tego celu rękawice jednorazowe, które pozwalają na bezpieczny kontakt z toksycznymi substancjami lub ludźmi, u których istnieje podejrzenie choroby. Dlatego tak chętnie są stosowane przez lekarzy, pielęgniarki czy na przykład tatuażystów. Mimo pozornej prostoty wykonania rękawice te muszą być zrobione z materiału zapewniającego szczelność, trwałość i bezpieczeństwo. Istotny jest również rozmiar, gdyż zbyt duże egzemplarze nie zapewnią wystarczającego przylegania, a tym samym stracą swą funkcję ochronną.

Folia zabezpieczająca

Aby zapobiec uszkodzeniom oraz zabrudzeniu przechowywanego towaru często stosuje się folię zabezpieczającą. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych rzeczy. Dzięki jej zastosowaniu można być pewnym, iż przedmiot nie ulegnie zniszczeniu w wyniku działania warunków atmosferycznych bądź znalezienia się w niekorzystnym środowisku. Jedna z odmian folii zabezpieczającej, tak zwana „bąbelkowa” znalazła szerokie zastosowanie w transporcie, właśnie ze względu na cechy pozwalające na zapobieganie zniszczeniom i zabrudzeniom podczas przewozu.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email