Dom Szekspira w Stratford, Wielka Brytania

Statford Wielka Brytania

Wesoły Wieżowiec z papieru odwiedził Stratford w Wielkiej Brytanii

W Stratford-upon-Avon położonym 38 kilometrów od Birmingham i 14 kilometrów od Warwick, mieszka 24 tys. osób. Rocznie odwiedzane jest przez 3,5 miliona turystów z całego świata. Głównie dlatego, że urodził się tu i zmarł słynny dramaturg i poeta William Szekspir (William Shakespeare, 1564-1616).

Dom Szekspira Statford Wielka Brytania

Dom Szekspira. Statford, Wielka Brytania

Stratford odwiedził bułgarski karykaturzysta, członek Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) Irien Trendafilov. Przybył tu wraz z Wesołym Wieżowcem z papieru i tu go sfotografował.

Na zdjęciach: Wesoły Wieżowiec przed domem w którym przyszedł na świat Szekspir oraz (zdjęcia na górze i dole) przed The New Place czyli domem w którym mieszkał (obecnie jest to Shakespeare Hotel).

Statford Wielka Brytania

Tu mieszkał Szekspir, obecnie Shakespeare Hotel. Statford, Wielka Brytania

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email