W Iranie zabraniają szczęścia

Happy Pharell Williams Iran

Policja pojmała młodych Irańczyków, którzy stworzyli i umieścili na YouTube swoją wersję klipu do piosenki Pharella Williamsa „Happy”

Kilku lub nawet kilkunastu współtwórców nowej wersji filmu do światowego hitu „Happy” zostało aresztowanych przez policję w Iranie. Policja obyczajowa aresztowała ich podstępnie, pod pretekstem udzielenia pomocy przyjacielowi, który rzekomo uległ wypadkowi samochodowemu.

Aresztowani, to młodzi ludzie, którzy w Teheranie (stolica Iranu) nakręcili i umieścili na YouTube swoją wersję teledysku do znanego międzynarodowego przeboju „Happy”. Zostali pozbawieni wolności, gdyż jak twierdzi policja, szerzyli zepsucie moralne, a film był wulgarny.

Umieszczony w internecie film w ciągu kilkudziesięciu godzin obejrzało ponad 40 tysięcy internautów. Przedstawia szóstkę tańczących i wygłupiających się ludzi, cieszących się życiem i muzyką. „Świetnie się bawiliśmy podczas kręcenia tego teledysku. Mamy nadzieję, że i na twojej twarzy wywoła on uśmiech” – czytamy na końcu klipu.

Mimo, że film na wniosek irańskiej policji został wykasowany, w porę został skopiowany i zdobywa coraz większą popularność w sieci. Zareagował nawet Pharell Williams śpiewający i występujący w teledysku hitu „Happy”, który napisał na Facebooku: – To smutne, że te dzieciaki zostały aresztowane za to, że próbowały rozpowszechniać szczęście.

W internecie trwa spontaniczna akcja, której celem jest uwolnienie młodych Irańczyków, a niezależny irański dziennikarz Golnaz Esfandiari napisał: „Iran jest krajem, w którym „happy” jest przestępstwem. Tysiące Irańczyków zostało w  ostatnich 35 latach aresztowanych za to, że bawili się i byli szczęśliwi”.

Na ilustracjach: fragmenty skrinów z zakazanego w Iranie teledysku
Informacja na Sadurski.com od maja 2014.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email