Dowcipy o teściowej w sądzie

sąd prawo teściowa ciekawostki temida

Dowcipy o teściowej w sądzie     

Czy satyryczka Sundra Croonquist przegra w sądzie, bo opowiadała dowcipy o swojej teściowej?

Sundra Croonquist to amerykańska aktorka komediowa. A dokładniej satyryczka, opowiadająca na scenie skecze i dowcipy, w słynnej w USA formule stand-up comedy. Artystka czerpie tematy do swoich skeczy z własnego życia i nie ukrywa, że tematem opowiadanych przez nią dowcipów jest jej własna teściowa, Ruth Zafrin. Zresztą te same skecze umieściła także na swojej stronie internetowej, również i tu nie ukrywając, że bohaterką dowcipów jest jej, wymieniona z imienia i nazwiska, teściowa.

Teściowa nie wytrzymała i podała artystkę do sądu. Twierdzi, że Sundra rozpowszechnia rasistowskie kłamstwa na jej temat i żąda odszkodowania. Pierwsza sprawa sądowa przed amerykańskim sądem odbędzie się za kilka dni, 8 września 2009 r.

Ciekawostka: Sundra Croonquist to córka Szweda i amerykańskiej Murzynki, chrześcijanka. Rodzina jej męża to typowa rodzina żydowska. Jak widać, taka społeczna mieszanka może być wybuchowa.
2009-09-02

Japończycy skanują uśmiech     

„Policjanci śmiechu” skanują uśmiechy na twarzach pracowników japońskiej firmy Keihin Electric Express Railway. Podobno zachęca ich to do…

Firma Omron stworzyła program komputerowy, który analizuje uśmiechy twarzy na podstawie wykonanych zdjęć. Oprogramowanie zainstalowano w japońskiej firmie Keihin Electric Express Railway, zatrudniającej pół tysiąca pracowników. Ruchy twarzy, w tym uśmiechy na twarzach pracowników, skanowane są przez „policjantów uśmiechu”. Następnie program analizuje uśmiech, oceniając w skali od 0 do 100 jego jakość, w porównaniu do potencjalnych „możliwości uśmiechu” konkretnej osoby.

Gdy uśmiech spada poniżej ustalonego poziomu, na monitorze komputera przy którym pracuje „badany” pojawia się informacja: „Wyglądasz zbyt poważnie”, co ma skłonić pracownika do uśmiechu. Dodatkowo każdy pracownik dostaje codziennie wydruk swojej uśmiechniętej twarzy.

W Japonii coraz więcej firm korzysta z tego oprogramowania. Tylko czy przypominanie o tym, aby się uśmiechać i wywoływany sztucznie uśmiech uszczęśliwi pracowników i zwiększy wydajność pracy w firmach?
2009-07-13

Będę was oszukiwał     

Joško Kraljević Risa w wyborach samorządowych został wybrany na burmistrza chorwackiego miasta Prolozac, po oryginalnej kampanii wyborczej

W pierwszej turze wyborów samorządowych otrzymał 27,89 procent głosów, a w drugiej turze, 31 maja 2009 r. już zwyciężył nad swym głównym konkurentem. Joško Kraljević został burmistrzem miasta Prolozac na południu Chorwacji, bo jego kampania była oryginalna. Nie ukrywał, że gdy zostanie wybrany, będzie traktować miasto jak własny folwark. Że będzie oszukiwał przy każdej sposobności.  „Wszystko dla mnie – nic dla was” – to szczere hasło przyniosło mu sukces.

Mieszkańcy Prolozac uznali, że po wyborach byliby oszukiwani przez każdego polityka. Woleli więc wybrać tego, który otwarcie się mówi co zrobi, gdy trafi na stanowisko.

Podobne hasła głosił w połowie 2001 roku, przed wyborami parlamentarnymi w Polsce Krzysztof Skiba, kandydat na premiera w gabinecie cieni Partii Dobrego Humoru. Partia nie ukrywała, że gdy dojdzie do władzy, będzie żyła na koszt społeczeństwa. Hasła, które jak się potem okazało były żartem, bo PDH w wyborach nawet nie startowała, w Chorwacji przyniosły sukces wyborczy.
2009-06-01

Humor z podręczników szkolnych

Rada Języka Polskiego oceniła ponad 100 podręczników szkolnych. W niektórych znaleziono teksty przypominające… humor z zeszytów szkolnych

Aby podręcznik szkolny został dopuszczony jako książka z której można się uczyć w szkołach, recenzuje go czterech recenzentów (w tym jeden językowy), wskazanych przez Ministerstwo Edukacji. Gdy recenzje są pozytywne, książka staje się podręcznikiem szkolnym.

Niedawno podręczniki ocenili eksperci z Rady Języka Polskiego. Przeczytali ich ponad setkę i swoje spostrzeżenia zawarli w raporcie. Poniżej fragmenty kilku podręczników szkolnych, z których aktualnie czerpią wiedzę polscy uczniowie. Przypominają… humor z zeszytów szkolnych.

• Świnie i krowy są większe od kur, więc i ich znaczenie dla gospodarki jest większe.

• Podczas wyścigów sypał się trup koński i ludzki.

• Funkcję hetery podkreślał jej strój roboczy – nagość.

• Człowiek to także ssak. Rozejrzyj się więc dokoła. Na pewno znajdziesz przykłady ssaków żyjących w pobliżu.

• Po zakończeniu wojny przyrost naturalny gwałtownie wzrósł. Było to spowodowane zarówno radością z zakończenia wojny, jak i potrzebą wyrównania w społeczeństwie strat wojennych.

• Organizm mężczyzny ulega feminizacji, np. łagodnieją rysy twarzy.

• Rzymianie to lub, który sprawia wrażenie, jakby nie wiedział, co ma przez 500 lat zrobić z pismem.

• Kiedy strudzony mężczyzna wracał do domu, żona i dzieci dbały, by przynajmniej w domu nie musiał się męczyć.

• Fundamentem rodziny jest dane od Boga przyciąganie się mężczyzny i kobiety.

• Pogoda jest zawsze, ale zmienia się zależnie od elementu pogody, który w danej chwili przeważa.

2008-03-18. Tekst na podstawie: Rzeczpospolita

Humor w Gazetos Apetitos     

Niecodzienny nośnik reklamowy w Poznaniu. W „Gazetos Apetitos” są m.in. rysunki humorystyczne i dowcipy

Gazetos Apetitos, to bezpłatne czasopismo reklamowo-rozrywkowe, którego pierwszy numer ukazał się kilka tygodni temu w Poznaniu, w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy. Czasopismo nowatorskie, a równocześnie banalne w swej idei. Bo pełni funkcję użytkową – jest opakowaniem pieczywa, a równocześnie gratisową gazetką reklamową.

Pierwszy numer czasopisma, które jest torbą na pieczywo, wzbudził ciekawość klientów kupujących pieczywo w poznańskich sklepach. Tym bardziej, że oprócz reklam zawiera treści rozrywkowe: dowcipy, rysunki Szczepana Sadurskiego, sudoku, porady i przepisy kulinarne.

Gazetos Apetitos – pomysł zastrzeżony przez firmę Wellnet w Urzędzie Patentowym RP, planuje wkrótce ekspansję o kolejne miasta.
2009-05-14

Informacja na (c) Sadurski.com 2008-2009

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone