Turystyka i humor

Wielka Brytania podróże wycieczki

W Wielkiej Brytanii sporo jest imprez o wydźwięku humorystycznym. Firmy organizujące wycieczki chętnie to wykorzystują, wysyłając turystów na przykład do…

Brytyjczycy od lat pokazują światu, że są przystanią oryginalnego humoru. Turyści zwiedzając malownicze zakątki tego kraju, przy okazji mogą uczestniczyć w nietypowych zmaganiach i konkursach.

W malowniczej scenerii hrabstwa Gloucestershire można turlać się ze wzgórza, próbując dogonić toczący się krążek żółtego sera. Jest to miejscowa tradycja, sięgająca blisko 200 lat.

Na wybrzeżu Anglii, w miejscowości Bognor Regis od iluś już lat, na początku września, ekscentryczni Anglicy próbują pokonać dystans 100 metrów, skacząc z wysokiego mola, mając przyczepione do ramion skrzydła. Warto próbować, bo na śmiałka, któremu to się uda, czeka nagroda: 25 tysięcy funtów.

W krainie jezior w północno-zachodniej Anglii warto wziąć udział w mistrzostwach świata w robieniu głupich min. Wszyscy to robią, mając założone na szyję końskie chomąto. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji zawodów w nagrodę spotkał się z królową Elżbietą II. I oczywiście pokazał jej kilka głupich min.

Informacja na Sadurski.com od lipca 2009

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone