Ubranka dla niemowląt, które warto kupić przed narodzinami dziecka

ubranka dla niemowląt

Ubranka dla niemowląt to jeden z kluczowych elementów, które mogą zaważyć na komforcie opieki nad dzieckiem w pierwszych dniach jego życia. Chociaż wiele z nich wygląda pięknie, to nie wszystkie powinny znaleźć się w garderobie noworodka

1. Ubranka dla niemowląt – ile ich kupić?
2. Kokon niemowlęcy – must have czy przesada?

Przygotowanie odzieżowej wyprawki dla wielu rodziców jest problemem, a szeroki wybór w sklepach nie ułatwia decyzji. Uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału i metodę jego pielęgnacji, sposób zapinania oraz dostosowanie ubranek do pory roku.

Ubranka dla niemowląt – ile ich kupić?

Niemowlęta bardzo szybko rosną, dlatego nie warto inwestować w zbyt dużą ilość ubranek w najmniejszym rozmiarze – będą pasowały jedynie przez kilka pierwszych tygodni. Podstawą wyprawki odzieżowej są body i pajacyki – po 5-6 szt. z każdego rodzaju. Można je zakładać zarówno na dzień, jak i na noc. Najbardziej wygodne dla rodziców będą modele rozpinane na całej długości – wtedy bez problemu można ubrać w nie wierzgającego maluszka. W szafie przydadzą się również półśpiochy, czyli spodenki z okryciem na stopy, i śpiochy – po 3 szt. Niemowlęcą garderobę dopełnią kaftaniki i bluzeczki, które przydają się szczególnie w chłodniejsze dni. Wystarczą 2 lub 3 sztuki. Nie można też zapomnieć o skarpetkach (5 par), dwóch parach rękawiczek – niedrapek oraz jednym lub dwóch kompletach “na wyjście”. Przyszłe mamy dziewczynek z pewnością zainwestują również w spódniczkę lub sukienkę oraz kolorowe opaski na głowę.

Szczególnego rodzaju ubranka dla niemowląt przydadzą się podczas pierwszych spacerów. Latem wystarczy jedynie cienka czapeczka, chroniąca główkę dziecka przed słońcem, ale zimą potrzebny będzie także ciepły kombinezon lub śpiworek, czapka, szalik lub komin oraz rękawiczki. Na tym etapie można jeszcze zrezygnować z butów – ich zakup jest konieczny dopiero, kiedy maluch zacznie chodzić

Kokon niemowlęcy – must have czy przesada?

Kontrowersje budzi kokon niemowlęcy. Wielu rodziców chwali jego zalety, twierdząc, że jest on niezastąpiony w codziennej opiece nad dzieckiem, natomiast inni uważają, że to rzecz zbędna. W rzeczywistości przydaje się jako leżaczek dla dziecka lub przenośne łóżeczko, np. na wypadek noclegu u rodziny lub znajomych. Może też być własną przestrzenią dla niemowlęcia, w której maluch będzie się czuł bezpiecznie. Kokon niemowlęcy sprawdza się również jako wkładka do wózka lub miejsce do przewijania. Sposobów zastosowania jest wiele, dlatego jego zakup może okazać się bardzo przydatny.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email