Geje z Ulicy Sezamkowej?

Ulica Sezamkowa Jim Henson

Niech panowie Bert i Ernie z „Ulicy Sezamkowej” wezmą ślub! – domagają się amerykańskie środowiska homoseksualne

„Ulica Sezamkowa”, to szalenie popularny nie tylko w USA serial telewizyjny z sympatycznymi kukiełkami Jima Hensona (1936-1990) – twórcy nie tylko wspomnianego serialu, ale także „Muppet Show”. Pierwszy odcinek wyemitowano w 1969 roku, a więc przed 42. laty. Wśród szeregu postaci serialu są m.in. Bert i Ernie.

Obecnie działacze amerykańskich środowisk homoseksualnych domagają się, aby oba panowie… wzięli ślub. Przecież od lat mieszkają razem, nawet śpią w tej samej sypialni. Ich ślub pokazany w popularnym serialu miałby sprawić, że widzowie staną się bardziej tolerancyjni dla środowisk gejowskich oraz dla ślubów między osobami tej samej płci. Petycję poparło już 7 tys osób.

Zareagowali producenci serialu, wydając specjalne oświadczenie. Bert i Erni, to jedynie przyjaciele. Choć przedstawiają dwóch mężczyzn, są to tylko kukiełki. A te nie mają „orientacji seksualnej”. Stanowisko producentów nie pozostawia więc złudzeń: dzieci oglądające „Ulicę Sezamkową” nie zobaczą w niej gejowskiego ślubu.

Na ilustracji: Bert i Ernie, fragment klatki filmu na YouTube
Informacja na Sadurski.com od sierpnia 2011

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email