Co grozi urządzeniom mobilnym w domu?

telefon smartfon urządzenia mobilne ubezpieczenie

Smartfony to małe komputery – zaawansowane technologicznie i jednocześnie dość delikatne urządzenia. Nie możemy ich porównywać do telefonów sprzed kilkunastu lat, którym niestraszne były upadki. Nasz smartfon nawet w domu nie jest bezpieczny…

Ze smartfonów korzystamy codziennie i codziennie narażamy je na zniszczenie lub uszkodzenie. Podobnie zresztą sprawa się ma z innymi urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety. Cóż może przydarzyć im się w czterech ścianach? Sprawdźmy!

Co czyha na smartfony w domu?

Nieustannie używane, trzymane w ręce i odkładane w różne miejsca urządzenie mobilne narażone bywa na upadek. Nie wszędzie posadzka wyłożona bywa miękkim dywanem, zatem jeśli ekran smartfona nie jest zabezpieczony, np. folią ochronną czy szkłem hartowanym, może on łatwo pęknąć. Podobnie zresztą uszkodzić się może tablet. Upadek na ziemię to, obok zalania oraz błędów przy aktualizacji i wgrywaniu aplikacji, najczęstsza przyczyna awarii smartfonów. O zalanie urządzenia w domu równie łatwo, co o upuszczenie. Wystarczy, że zwierzak domowy przewróci wazon czy kubek z herbatą… Domowi pupile nierzadko przyczyniają się do awarii urządzeń mobilnych – w ciągu ostatnich 5 lat do serwisów trafiło przez nich 1,7 mln urządzeń, z czego 31% to smartfony (źródło: http://tech.wp.pl/kat,130058,title,Ponad-17-mln-urzadzen-mobilnych-zniszczonych-przez-zwierzeta-domowe,wid,17575209,wiadomosc.html?ticaid=117085&_ticrsn=3).

Jeszcze większym zagrożeniem okazują się być jednak dzieci – z badań przeprowadzonych w 2015 r. przez Square Trade wynika, że w 40% polskich domów dziecko zniszczyło jakieś urządzenie mobilne. W ciągu zaledwie roku dzieci uszkodziły 1,2 mln smartfonów – najczęściej w wyniku strącenia urządzenia ze stołu (48% przypadków; źródło: http://interaktywnie.com/biznes/newsy/mobile/polskie-dzieci-zniszczyly-2-9-mln-smartfonow-tabletow-i-laptopow-252118).

Czy warto ubezpieczyć urządzenie mobilne?

Przytoczone dane jasno pokazują, że warto ubezpieczyć urządzenia mobilne – gwarancja producenta nie obejmuje bowiem uszkodzeń powstałych na skutek urazów mechanicznych czy działania czynników zewnętrznych. Polisa ubezpieczeniowa uchroni nas natomiast przed skutkami finansowymi takich zdarzeń, jak: upuszczenie telefonu, zalanie czy zawilgocenie, awaria po wygaśnięciu gwarancji, a nawet kradzież. Przed wybraniem konkretnej oferty należy dobrze przeczytać jej warunki – najbogatszy zakres ubezpieczenia proponują zwykle firmy specjalizujące się w polisach dla urządzeń mobilnych. W Wielkiej Brytanii już od 1995 r. działa Gadget Cover, a i u nas powoli pojawiają się ciekawe oferty. Szczegóły warto poznać za pośrednictwem strony: www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Link usunięty 30 kwietnia 2020. Jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem, prosimy o kontakt.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email