Zaprojektuj wirtualnego Forda

wirtualny Ford Fordzilla samochód

Czy chciałeś kiedykolwiek zaprojektować samochód wyścigowy? Ford oferuje graczom szansę udziału w tworzeniu najlepszej maszyny na tor wyścigowy.

Pierwszy zaprojektowany od podstaw wirtualny samochód wyścigowy Forda, który nie będzie oparty na istniejącym realnie modelu, połączy w nowy sposób producenta samochodów i społeczność wyścigową.

W zespole osób zaangażowanych w projektowanie pojazdu, ukrywającym się pod kryptonimem „Team Fordzilla P1”, znajdą się kapitanowie pięciu e-sportowych zespołów „Fordzilla”: z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zespół projektowy Ford of Europe będzie również aktywnie zbierał informacje wśród przedstawicieli społeczności graczy.

– Stworzenie samochodu wyścigowego, który ma żyć w świecie wirtualnym jest możliwe, kiedy pozbywamy się uniformu, a zespół projektantów może naprawdę puścić wodze fantazji. Doświadczenie graczy ma kluczowe znaczenie dla wyglądu samochodu na starcie – powiedział Amko Leenarts, dyrektor ds. designu, Ford of Europe.

W fazie tworzenia założeń stylistycznych pomysłodawcy zakładają wyjątkową współpracę między ekspertami Forda, którzy tworzą według własnych wyobrażeń jedne z najbardziej pożądanych i popularnych samochodów na świecie oraz ekspertami, którzy są mistrzami w ściganiu się wirtualnymi odpowiednikami tych modeli.

Projektanci przekażą szerszej społeczności graczy kluczowe decyzje dotyczące stylu, uzyskane za pośrednictwem serii ankiet publikowanych na Twitterze na profilu @TeamFordzilla. Każda ankieta określi kluczowe elementy projektu, wybierane przez graczy – od silnika po kształt kokpitu.

Prace nad projektem rozpoczęły się w połowie marca i można je śledzić na profilach @TeamFordzilla w Twitterze i Instagramie.

– Uwielbiamy ścigać się w naszych wymarzonych samochodach, ale są one ostatecznym efektem żmudnego odtwarzania cech pojazdów, które istnieją w realnym świecie – powiedział Angelo Bülow, kapitan niemieckiego zespołu Fordzilla. – Pierwszy start za kierownicą #TeamFordzillaP1 będzie ekscytujący, ze świadomością, że nie tylko pomogliśmy stworzyć ten pojazd, ale też że nikt wcześniej go nie prowadził.

Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email