Wycieczka po Lwowie – co warto zobaczyć?

Lwów wycieczka po Lwowie wycieczki

Lwów to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Ukrainie. Miasto ma bogatą historię oraz wiele miejsc, które warto zobaczyć, odwiedzając pogranicze Wyżyny Podolskiej i Roztocza

Lwów doskonale sprawdzi się jako cel weekendowej podróży, zwłaszcza że można się do niego dostać szybko i komfortowo samolotem. Tanie loty realizowane są z Wrocławia (https://www.fru.pl/tanie-loty/z-Wroclaw-WRO/do-Lwow-LWO/), ale również: z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania, Krakowa.

Stare Miasto we Lwowie

Jedną z największych atrakcji miasta jest zabytkowe Stare Miasto, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To doskonałe miejsce na spacer zarówno dla miłośników historii, jak i fanów gotyckiej, barokowej czy renesansowej architektury. W zabytkowej dzielnicy miasta znajduje się ponad 40 malowniczych kamienic, przepiękny budynek ratusza, z którego można podziwiać panoramę Lwowa, cztery fontanny ozdobione rzeźbami. W obrębie Starego Miasta znajduje się również: Kopiec Unii Lubelskiej, Teatr Miejski, gotycka Katedra Łacińska, Cerkiew Wołoska, Cmentarz Łyczakowski, Baszta Prochowa.

Lwowskie bazary

Odwiedzając Lwów, warto wybrać się na jeden ze słynnych bazarów: Dobrobyt bądź Hałyckyj. Są to miejsca, gdzie można kupić niemalże wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach, od śmiesznych gadżetów, po eleganckie futra, obuwie czy sprzęt AGD. Spacerując między straganami, warto również zatrzymać się dłużej przy stoiskach obsługiwanych przez wiejskie gospodynie, gdzie można zakupić niepowtarzalne w smaku swojskie wyroby, jak: twarogi, kiszony czosnek czy marynowane prawdziwki.

Opera Lwowska

Opera Lwowska to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych obiektów w całym Lwowie. Jej widownia mieści blisko 1200 osób. Do opery można wybrać się na jeden z regularnie odbywających się tam spektakli, jak również umówić się na zwiedzanie obiektu. Zachwyca bowiem przepiękną architekturą, eleganckim wnętrzem oraz licznymi rzeźbami i dekoracjami, gdzie na szczególną uwagę zasługuje kurtyna Henryka Siemiradzkiego – wyjątkowe dzieło sztuki malarskiej.

Lwowska Galeria Sztuki

Wycieczka po Lwowie to doskonały pomysł także dla miłośników sztuki, zwłaszcza polskiej. Lwowska Galeria Sztuki im. Borysa Woźnickiego dysponuje około 50 tysiącami eksponatów, w tym wybitne dzieła takich osobistości, jak: Jan Matejko, Wojciech Kossak, Jacek Malczewski, Artur Grottger. W obiekcie znajdują się również pokaźne zbiory obrazów z Europy Zachodniej. Część eksponatów usytuowano w przepięknym Pałacu Potockich, w którym kilka pomieszczeń zostało zaadaptowanych na muzeum i udostępnionych zwiedzającym.

Cerkiew Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Odwiedzając Lwów, warto również zobaczyć przepiękną renesansową Cerkiew Wołoską usytuowaną na lwowskiej starówce. W skład kompleksu Cerkwi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wchodzi: Kaplica Trzech Świętych, Cerkiew Wołoska oraz Wieża Korniakta. Wieża Korniakta to najbardziej charakterystyczny element budowli, ponieważ znajduje się na niej Kyryło, czyli największy dzwon we Lwowie.

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email