Wyspy Owcze

Klasvik Wyspy Owcze

Wesoły Wieżowiec dotarł na wyspy leżące między Norwegią a Islandią

Wyspy Owcze mają łączną powierzchnię 1399 kilometrów kwadratowych i mieszka tu około 50 tys. ludzi. Największymi wyspami archipelagu są: Streymoy (373 km kwadratowych) i Eysturoy (286 km kwadratowych). Językami urzędowymi są tu farerski i duński, a większość mieszkańców to luteranie. Wyspy mają swój 33-osobowy parlament, premiera i sześciu ministrów, jednak wchodzą w skład Królestwa Danii.

Klasvik Wyspy Owcze

Klasvik, Wyspy Owcze

Wesoły Wieżowiec został sfotografowany Klaksvík, drugim co do liczby mieszkańców mieście Wysp Owczych przez mieszkającą tu Kingę Eysturland. Klaksvík leży na wyspie Borðoy, liczy 4,5 tys. mieszkańców i jest siedzibą regionu Norðoyar.

Na zdjęciach: Wesoły Wieżowiec w Klaksvík i jego matka chrzestna Kinga Eysturland, do której wysyłamy z Polski legitymację najbardziej wesołej organizacji świata, Partii Dobrego Humoru.

Klasvik Wyspy Owcze

Klasvik, Wyspy Owcze

• • •
Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach. W nagrodę – przesłana pocztą legitymacja Partii Dobrego Humoru. Patronem medialnym akcji jest Sadurski.com, pisały o niej media z różnych krajów.

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower

 

 

Spodobało się? UdostępnijShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on VK
VK
Email this to someone
email