Znów zmieni płeć

zmiana płci ciekawostki

Niezdecydowana Brytyjka z powrotem chce być Brytyjczykiem. Drugą operację też zrefunduje państwo?

Różne są światowe rekordy, oto rekord w kategorii: zmiana płci. W 2008 roku mieszkaniec Chesterfield (Wielka Brytania) imieniem Matthew, zapragnął zostać kobietą. Zabieg zmiany płci kosztujący 10 tys. funtów  przeszedł na koszt państwa. Wkrótce został kobietą imieniem Chelsea.

Niestety 30-letnia Chelsea niedawno rozmyśliła się (kobiety często zmieniają zdanie) i obecnie jej marzeniem jest zostanie mężczyzną. Zabieg operacyjny (rekonstrukcja męskich narządów płciowych, zmniejszenie piersi) tym razem będzie kosztować 14 tys. funtów (75 tys. PLN). I znów zapłaci za niego państwo, gdyż Chelsea utrzymuje się z pomocy socjalnej i nie stać jej na tak drogi zabieg.

Sprawę nagłośniły media i brytyjscy podatnicy sprzeciwiają się ponownemu sfinansowanie operacji dla biednej Chelsea. Sadurski.com popiera jednak jej dążenie do zostania mężczyzną, pod jednym warunkiem: gdy znów będzie mężczyzną, w przyszłości nie będzie chciał (chciała) znów zostać kobietą, na koszt brytyjskich podatników. Bo zapewne będzie pokusa ustanowienia trudnego do pobicia rekordu zostania człowiekiem, który podczas swego życia dwukrotnie był kobietą i dwukrotnie mężczyzną.

Na zdjęciu: tak obecnie wygląda Chelsea – wcześniejszy oraz przyszły mężczyzna
Skrin: Daily Mail.co.uk
Informacja na Sadurski.com od października 2014 r.

Spodobało się? UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on VKEmail this to someone