Arabia Saudyjska i piłka nożna – ciekawostki

Arabia Saudyjska ciekawostki piłka nożna sport futbol Mundial Rosja 2018

O piłce nożnej w Arabii Saudyjskiej niewiele wiemy, tym bardziej zapraszamy do zestawu poniższych ciekawostek

1. Reprezentacja Arabii Saudyjskiej oraz Rosji były najniżej notowanymi drużynami w rankingu FIFA, z wszystkich uczestników mundialu 2018.

2. Po piłce nożnej, drugim najpopularniejszym sportem Arabii Saudyjskiej są wyścigi wielbłądów.

3. Dopiero w 2002 roku zezwolono kobietom w Arabii Saudyjskiej kibicować na stadionach. Wcześniej na stadiony mieli wstęp tylko mężczyźni.

4. Nie słyszałeś nic o sukcesach piłkarzy Arabii Saudyjskiej? Pora to zmienić. W 1989 roku reprezentacja Arabii Saudyjskiej zdobyła mistrzostwo świata do lat 16.

5. Ze względów religijnych piłkarze Arabii Saudyjskiej nie biorą udziału w minutach ciszy. Widać to było np. po ataku terrorystycznym w Londynie. Przed meczem z Australią trybuny ucichły, zapanowała powaga, tymczasem piłkarze Arabii Saudyjskiej całkowicie to zignorowali. Oburzenie odbiło się szerokim echem na świecie.

> Te i inne ciekawostki z SzafaFana.pl poniżej:

Arabia Saudyjska – informacje sprzed mundialu 2018

Podczas Mundialu 2018 Arabia Saudyjska zagra w grupie A. Jej przeciwnikami będą: Rosja, Egipt i Urugwaj.

Mecz otwarcia Mundialu 2018, to mecz pomiędzy reprezentacją gospodarza turnieju – Rosją oraz reprezentacją Arabii Saudyjskiej. Spotkanie rozpocznie się 14 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 na stadionie Łużniki w Moskwie. Na tym odremontowanym stadionie który obecnie może pomieścić 81 tys. kibiców, zostanie też rozegrany finał Mundialu. Mecz odbędzie się w niedzielę 15 lipca, o godz. 17.00.

Drugi mecz na Mundialu Arabia Saudyjska zagra w środę, 20 czerwca o godz. 17.00 z reprezentacją Urugwaju, na stadionie w Rostowie nad Donem. Trzeci mecz rozegra z Egiptem w poniedziałek, 25 czerwca o godz. 16.00, w mieście Wołgograd.

> Przeczytaj też: Ciekawostki Mundial 2018

Łużniki stadion Rosja Mundial 2018 ciekawostki

Stadion Łużniki w Moskwie

Inne ciekawostki – piłkarskie kluby i reprezentacje

URUGWAJ. Mieszkańcy Urugwaju są pozytywnie zakręceni na punkcie piłki, które odziedziczyli po Brytyjczykach. Jednak gdy na mecz do Urugwaju w 1904 roku przyjechała drużyna Southampton, ograło Urugwaj aż 8-1. Jedyna bramka dla gospodarzy padła przy wyniku 7:0 w sytuacji, gdy jeden z graczy wepchnął brytyjskiego bramkarza do bramki wraz ze złapaną przez niego piłką. Gol uznano, a na trybunach zapanowało takie szaleństwo, że przez 15 minut nie dało się rozpocząć gry od środka.
> Tu kolejne

PANATHINAIKOS ATENY. W sezonie 1970/71 ćwierćfinał Pucharu Europy odbył się 9 Marca. Gola strzelił Antonis Antoniadis. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, skoro został królem strzelców tych rozgrywek, ale grał wtedy z numerem 9, a bramka padła o 9 wieczorem, 9 minut przed końcem meczu.
> Tu kolejne

EL CLASSICO (REAL-BARCELONA). Duńczyk Michael Laudrup może pochwalić się tym, że w jednym sezonie w barwach Barcy wygrał w El Classico 5:0, a w kolejnym już w koszulce Realu poprowadził swoją nową ekipę również do zwycięstwa 5:0. Co ciekawe, w obu tych sezonach wygrał mistrzostwo Hiszpanii.
> Tu kolejne