wesele przyjęcie weselne atrakcje na przyjęcie weselne

Ślub i wesele dojrzałych ludzi

Czas czytania:5 minut/y, 40 sekund/y

Atrakcje na przyjęcie weselne

Każdemu z nas różnie układa się życie osobiste. Najczęściej pobierają się osoby młode, 20-, 30-letnie. Jednak w związek małżeński wstępują też osoby bardziej dojrzałe. Dla niektórych jest to pierwszy związek, dla innych drugie małżeństwo i drugi początek życia. Uroczystości ślubne i weselne u takich osób wyglądają inaczej niż u młodszych. Czym się różnią i z czego to wynika?

Tradycyjny ślub państwa młodych

U osób młodszych ślub, to wrota do dalszego życia. Młodzi zazwyczaj wierzą, że jest to związek na zawsze. Wiele ich życiowych decyzji było decyzjami ich rodziców lub było uzgadnianych z rodzicami. Nie inaczej jest teraz, gdy przygotowywany jest ślub ich potomka. Młodzi mają niewielki bagaż doświadczeń życiowych, a rodzice chcą im pomóc lub przynajmniej doradzić. Często (zbyt często?) wiele decyzji związanych z organizacją wesela oraz uroczystości ślubnej, należy do rodziców państwa młodych. Z kilku względów, choć dosyć często młodzi są wygodni i “nie mają czasu” na takie sprawy. Co najwyżej zależy im na kilku ważnych dla nic sprawach i tu rodzice często niewiele mają do gadania. Ale reszta spraw organizacyjnych, to już domena rodziców obojga przyszłych małżonków.

Często to wręcz rodzice sugerują (nawet decydują), że wesele ma być huczne, na 100-200 osób. Ma być zaproszona cała rodzina mieszkająca w różnych regionach Polski, znajomi z firm w których pracują / pracowali, sąsiedzi, osoby z którymi w ostatnich latach mieli bardziej lub mniej częste kontakty. I oczywiście przyjaciele i koledzy ze szkół oraz studiów przyszłych małżonków. Liczba gości, których koniecznie należy zaprosić, szybko pęcznieje, co budzi mocne zdziwienie, a nawet protesty narzeczonych. Przecież oni (tak często bywa) chcieliby mieć skromne przyjęcie.

Skoro będzie to wesele osób młodych, do tego z dużą liczbą gości, młodość lubi się wyszaleć. Muszą być szaleńcze tańce i głośna muzyka. Długa uroczystość, ileś tam dań na ciepło, zakąski, alkohole, ciasta. Nawet jeśli na weselu będą przedstawiciele kilku pokoleń, szaleć na parkiecie będą głównie ci młodsi, a babcie z radością w oczach będą podziwiać i wspominać swoje dawne pląsy na zabawach i weselach.

wesele woj. śląskie sale weselne karczma góralskie wesele
Restauracja czy swojska karczma? Każdy może wybrać takie miejsce na wesele, jakie mu najbardziej odpowiada

Ślub i wesele osób dojrzałych

Na ile odmienne są uroczystości ślubne i weselne osób, które młodość mają już za sobą? Powiedzmy, osób 40- i 50-letnich oraz starczych? Bo przecież takie osoby też wstępują w związki małżeńskie.

Jako osoby z doświadczeniem życiowym, to one decydują jak będzie wyglądać ich ślub i wesele. Nie ich rodzice, i to z wielu powodów. To państwo młodzi urządzają swoje wesele – aby było takie, jakiego naprawdę chcą. Znacznie częściej są to uroczystości skromne czyli przyjęcia weselne. Uczestniczy w nich głównie bliska rodzina, plus osoby z którymi są bardzo zżyci i znają je od wielu lat. Przypadkowości z doborem gości przyjęcia weselnego nie ma. To oznacza, że zostanie zaproszonych jakieś 30-40 osób.

Na takich przyjęciach najczęściej nie ma tańców i muzyki (zespół albo DJ). Warto mieć sączącą się skądś muzykę, o co z powodzeniem może zadbać jeden z gości przyjęcia, więc odpadnie sprawa wynajęcia specjalisty oraz dodatkowy koszt. Skoro nie będzie tańców, przyjęcie weselne będzie krótsze, a nie do świtu. Nie trzeba tyle posiłków, do tego będzie inny alkohol. Na takich przyjęciach pije się mniej wódki, a królują bardziej wykwintne alkohole. Wina, koniaki, w każdym razie z mniejszą zawartością alkoholu. Bo na przyjęciu weselnym liczy się jakość.

weselny tort weselny atrakcje na wesele Poznań Wielkopolska atrakcje weselne
Obojętnie czy huczne wesele czy skromne przyjęcie weselne – musi być weselny tort

Przyjęcie weselne w restauracji, suknia ślubna

Mniejsza liczba gości oraz brak muzyki oznacza, że nie trzeba się przekrzykiwać i rozmawiać tylko z osobami siedzącymi najbliżej. To łatwiejszy kontakt ze wszystkimi, bez konieczności użycia mikrofonu. Jest bardziej kameralnie, rodzinnie. Często takie przyjęcia organizowane są w restauracji. Całkiem rozsądnie, z wielu powodów. Choćby dlatego, że nie trzeba się martwić o zmywanie naczyń i sprzątanie.

Inny temat, to suknia ślubna dla dojrzałej panny młodej. Napisano o tym mnóstwo artykułów. Sukna wcale nie musi być śnieżnobiała i warto postawić na “swój nos”. Ubrać się elegancko, trafnie do wzrostu i tuszy, aby po prostu czuć się w niej dobrze. No i jeszcze fryzura i makijaż – ty już będziesz wiedziała, co się najlepiej sprawdzi.

wesele przyjęcie weselne atrakcje na przyjęcie weselne
Atrakcje na przyjęcie weselne? Może znakomity karykaturzysta?

Przyjęcie weselne inaczej czyli dodatkowe atrakcje na wesele

Ponieważ jak już wiemy, jeśli chodzi o przyjęcia weselne osób dojrzałych, to młodzi decydują o wszystkim, więc mogą spełnić swoje marzenia. Na przykład, jeśli zawsze marzyli o karykaturze (a nie mieli odwagi i nie było okazji), mogą zaprosić na swoją uroczystość profesjonalnego karykaturzystę eventowego. Uwieczni w dowcipny sposób twarze każdego gościa uroczystości (o ile w miarę szybko rysuje), w dodatku pojawi się kolejny pozytywny element przyjęcia oraz uśmiech na twarzach uczestników (a potem sympatyczna pamiątka, na zawsze kojarząca się z dniem, w którym została stworzona).

Nie obawiaj się, że komuś z zaproszonych gości ten pomysł się nie spodoba. Wszystko zależy od talentu, doświadczenia i klasy karykaturzysty. Dlatego jeśli zapadnie decyzja, aby na ten wyjątkowy wieczór zaprosić karykaturzystę, nie warto za wszelką cenę nie oszczędzać. Różnice w wysokości honorarium są niewielkie, różnice w jakości artystycznej są często ogromne. Przecież zadowolenie gości ma być najważniejsze.

weselne atrakcje na wesele 2022 karykaturzysta cena cennik oferta
Wystrój sali i najbliższych miejsc sprawi, że ten dzień zapamiętamy na długo

Karykaturzysta na przyjęcie weselne

Uważasz, że należy zaprosić artystę mieszkającego blisko? Błąd, nie tylko dlatego, że fachowców jest zaledwie kilku i trzeba mieć szczęście, jeśli akurat jeden z nich mieszka względnie niedaleko (w twoim lub w sąsiednim województwie), do tego ma jeszcze wolny termin.

To branża eventowa, więc fachowiec dojedzie na czas, niezależnie od ilości kilometrów. Dlatego nie martw się o mnóstwo spraw, lecz głównie o to, czy profesjonalny karykaturzysta którego chcesz zaprosić, ma jeszcze wolny termin.

Jeśli przykłady jego karykatur ci się spodobały i dowiesz się, że ma wysoką pozycję w tej branży czyli nie jest przypadkowym rysownikiem karykatur – spełnij swoje marzenie i zaproś na swoją uroczystość najlepszego fachowca. Przyjęcie weselne, który uświetni wysokiej klasy artysta od wesołych portretów, będzie tym bardziej niezapomniane i długo wspominane – przez wszystkich gości.

alkohol na wesele wesela atrakcje butelki ciekawostki
Wesela, to także alkohol, choć zdarzają się też wesela bezalkoholowe

Oryginalna atrakcja na wesele

Wprawdzie w tym tekście piszemy o niedużych, rodzinnych przyjęciach weselnych, lecz warto wiedzieć, że karykaturzysta eventowy świetnie się sprawdza na weselach dużych, w tym ponad 100-osobowych. Warunkiem jest talent, duże doświadczenie oraz bardzo szybkie rysowanie. 10-15 minut pozowania i czasu na wykonanie jednej karykatury, to zdecydowanie za długo. Ale gdy okazuje się, że znakomity karykaturzysta z Karykatury.com w 4 godzin jest w stanie narysować nawet setkę gości wesela – warto rozważyć zamówienie takiej oryginalnej atrakcji weselnej.

Oddzielny temat, to zaproszenie karykaturzysty przez gościa / gości imprezy. Wspaniały artysta i jego talent mogą być prezentem – zarówno dla pary młodej, jak i dla wszystkich gości wesela. Ten bardzo oryginalny pomysł prezentu weselnego z pewnością zostanie doceniony i zapamiętany na długo.

Atrakcje na przyjęcie weselne – Wasz Weselny Bywalec z (c): Sadurski.com

Zobacz też:
> Opiekunka dla dzieci na weselu
> Kawa i herbata na weselu

Polska miasto Police ciekawostki atrakcje zabytki Poprzedni post Ciekawostki o Policach, woj. zachodniopomorskie
mysz zwierzęta niezwykłe ciekawostki ze świata zwierząt Następny post Niezwykłe ciekawostki ze świata zwierząt