Autograf jeża

jeż jeże zwierzęta autografy

Autograf jeża

Gdyby zorganizować konkurs na najbardziej oryginalny podpis świata, przewodniczący rady powiatu gliwickiego miałby szansę na wynik na podium

To co widać powyżej, to nie graficzny zapis bijącego serca z kardiografu, ani dziecięcy rysunek przedstawiający jeża. To podpis Tadeusza Mamoka, przewodniczącego rady powiatu gliwickiego.

Skąd wziął się ten oryginalny podpis? Gdy w przeszłości sfałszowano jego podpis, postanowił że musi poważnie go skomplikować. Pół roku zajęły mu ćwiczenia, wreszcie stwierdził, że seria zygzaków – to jest właśnie TO.

Pan Mamok zapytany, czy za każdym razem liczy zygzaki, odparł:
– Jak bym je liczył to bym zwariował. Moja ręka liczy je sama.
2011-11-03

Zabawa w picie alkoholu

Dydaktyczny zestaw w IKEA. Za jedyne 9,99 zł możesz kupić kieliszki, dzięki którym twoje dzieci rozwiną umiejętności picia alkoholu

Zestaw ośmiu plastikowych naczyń – cztery szklanki i cztery i kieliszki. Prezent w sam raz pod choinkę, albo na urodziny dla małego dziecka. Do czego służą? Cytujemy:

„Zabawka zachęca do odgrywania scenek; imitując zachowanie dorosłych dzieci rozwijają umiejętności społeczne i same wymyślają swoje role do odegrania. (…) Zalecane dla dzieci od 3 lat”.

Jakie to scenki wymyślą dla siebie kilkuletnie dzieci, mając do zabawy plastikowe atrapy kieliszków do picia alkoholu? Tak, alkoholu. Małe dzieci są bystrymi obserwatorami osób dorosłych i w mig dostrzegą podobieństwo miedzy plastikowymi zabawkami, do prawdziwych kieliszków na wino czy szampana. Nawet jeśli sprzedawca przekonuje, że to tylko „miniaturowa szklanka do zabawy”.
2011-01-22

Oficjalne fryzury w Korei Północnej

Komunistyczny reżim kontroluje wszystko, włącznie z fryzurami obywateli. W tym sezonie modne tam będą…

Tablice, a na niej 10 fryzur dla panów i 18 dla pań, zatwierdzonych przez władze Korei Północnej, zawisły w zakładach fryzjerskich tego kraju. Bo obywatel, jeśli nie chce być represjonowany, musi dostosować nawet swój wygląd do tego, czego wymaga od niego władza.

Najważniejsze: mężczyzna nie może mieć włosów dłuższych niż 5 centymetrów. Staruszkowie mogą mieć włosy nawet o długości 7. centymetrów. Nie ma mowy o żadnych szaleństwach we fryzurach: zakazane są włosy postawione na żel czy lakier. Kobiece włosy mają sięgać maksymalnie do ramion, a fryzura ma wszystkim pokazywać czy kobieta jest panną (krótsze włosy, skromniejsza fryzura) czy mężatką.

Obywatele Korei Północnej są zachwyceni tym, że władze pozwalają im na wybór jednej z 28. fryzur. Za czasów poprzedniego przywódcy nie mieli aż tak dużego wyboru.
2013-02-25

Książę Harry obiektem żartów     

Świat śmieje się ze zdjęć nagiego księcia Harry’ego

Brytyjski Książę Harry, wnuk królowej Elżbiety, długo popamięta wieczór, gdy wpadł na pomysł zagrania ze znajomymi w rozbierany bilard. Musiał nie mieć farta w grze, bo został wtedy sfotografowany bez jakichkolwiek ciuszków, a zdjęcia błyskawicznie obiegły świat.

Teraz książę Harry stał się obiektem żartów. Grupa na Facebooku Wesprzyjmy księcia Harry’ego w jego salutowaniu nago! (Support Prince Harry with a naked salute!) przekroczyła już 20 tysięcy osób. Część z tych osób postanowiła udostępnić swoje zdjęcie, nawiązujące go wyczynu księcia czyli sparodiować to, co się wydarzyło. Co chwila ktoś dodaje swoje pomysłowe foto w negliżu, najczęściej stojąc na baczność i z salutującą ręką. Pozostali z pewnością zwijają się ze śmiechu, oglądając te zdjęcia.

Co ciekawe, członkowie grupy na Facebooku, to nie tylko Brytyjczycy. To osoby z całego świata, choć prawdopodobnie nie ma tu jeszcze zdjęcia żadnego Polaka, który też chciałby oddać hołd księciu. A może dzięki Sadurski.com ktoś się zdecyduje?
2012-08-29

Festiwal Sobowtórów w Lublinie

Czy to możliwe, żeby „Małysz” spędził noc z amerykańską gwiazdą „Jennifer Lopez”? Tak, ale tylko na Festiwalu Sobowtórów w Lublinie

W Lublinie już drugi rok z kolei odbył się Festiwal Sobowtórów, czyli osób podobnych do postaci znanych z TV i okładek magazynów. Grand Prix otrzymał „Artur Żmijewski” czyli Wojciech Wysocki z Olsztyna. Nie najlepiej czuje się z własnym zarostem, ale czego nie robi się, aby upodobnić się do aktora serialu „Na dobre i na złe”… Zapuścił brodę, przyciął ją odpowiednio, a efekt jest zdumiewający: wygląda jak lustrzane odbicie Żmijewskiego.

Sobowtóra Maryli Rodowicz mieliśmy okazję porównać go oryginału, czyli do występującej tego dnia na scenie prawdziwej Maryli Rodowicz. Porównaliśmy też ze sobą prawdziwego Tadeusza Drozdę (prowadzącego imprezę na scenie) z jego sobowtórem czyli Stanisławem Sojskim.

Sportowców reprezentowali dwaj „Małysze” (jeden z nich nie mieszka bynajmniej w Wiśle, ale w Zakopanem, a drugi nie skacze na nartach, tylko ma sklep spożywczy), „Andrzej Gołota” (też bokser) oraz były trener naszej reprezentacji „Jerzy Engel”. Ten ostatni, mieszkaniec Rzeszowa, obowiązkowo ubrany w biało-czerwony dres, krytycznie wyraża się na temat ostatnich występów naszej drużyny narodowej.

Z polityków widzieliśmy m.in. dwóch „Wałęsów” (ciekawostka: jeden z nich jeździ… nexią), byłego prezydenta USA „Billa Clintona” oraz „Edwarda Gierka”. Był też sobowtór obecnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, doskonale prezentującego się u boku „Jolanty Kwaśniewskiej”, a nawet „Saddam Husajn”.

Tekst: Szczepan Sadurski – jeden z jurorów festiwalu. 2003-06-24