bagaż ciekawostki o bagażach bagaże lotnicze

Ciekawostki o bagażach

Czas czytania:1 minut/y, 48 sekund/y

Lubisz podróżować? Na pewno często masz ze sobą jakiś bagaż. Dziś w Sadurski.com ciekawostki o bagażach. Zapraszamy do lektury!

Założył bagaż na siebie

Pasażerom nie podobają się zmiany przepisów linii lotniczych, które za każdy ponadstandardowy ciężar bagażu każą sobie dodatkowo płacić. Dlatego wiele osób przyklasnęło pomysłowi Brytyjczyka, który dał krawcowi do przerobienia swój płaszcz. Uzyskał on wiele wewnętrznych kieszeni. Zmieściły się w nich przedmioty, które przewozimy zwykle w bagażach. Od skarpetek, przez koszule i przybory toaletowe, po obuwie.

Pomysłowy Brytyjczyk nie miał problemu z wejściem na pokład samolotu w takim płaszczu, a informacje wraz ze zdjęciami szybko trafiły do Internetu. Oczywiście były też minusy takiego pomysłu. Płaszcz ważył sporo, był obszerny i niezbyt wygodny, do tego było w nim zbyt ciepło. Gdyby ktoś chciał skopiować pomysł Brytyjczyka niech pamięta, że może być większy kłopot, gdy podróż będzie się odbywać w środku upalnego lata.

Pożywienie w bagażu

Na lotnisku w Monachium, w bagażu 28-letniego mieszkańca Omanu stwierdzono obecność kilkudziesięciu (dokładnie 49-ciu) jaszczurek. Było wśród nich 31 biczogonów i 18 gekonów.

Właściciel bagażu przekonywał, że jaszczurki to jego pożywienie na czas podróży po Europie. W obecności zdziwionych celników zamierzał nawet to udowodnić, próbując odgryźć jednej z jaszczurek głowę. Było to w 2012 roku i nie wiemy czy ukarano go grzywną wysokości kilku tys. euro za przemyt żywych zwierząt.

100-letnie bagaże na lotnisku

Jeśli chcesz zobaczyć dzieło sztuki – oryginalną rzeźbę Briana Goggina stworzoną w 1998 r., poleć do Sacramento (Kalifornia, USA). Na środku terminalu lotniska są dwa 7-metrowej wysokości betonowe filary, obudowane dziesiątkami bagaży i walizek. Wygląda to jak układanka, która rozsypie się po wyjęciu jednej walizki.

Do stworzenia rzeźby wykorzystano autentyczne bagaże osób, które w ostatnich stu latach z nieznanych przyczyn nie odebrały swoich bagaży z tego lotniska. Można więc powiedzieć, że to nieodebrane bagaże pasażerów, odkąd istnieje transport lotniczy.

Na lotnisku zniszczyli mu gitarę

Muzyk Dave Caroll długo walczył z liniami lotniczymi po tym, jak na lotnisku zniszczono jego gitarę. Wreszcie wkurzył się, nagrał o tym piosenkę, wrzucił klip do internetu i… stał się sławny
> Tu więcej

Ciekawostki o bagażach: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o walizkach
> Linie lotnicze ciekawostki
> Dowcipy o stewardesach

Waszyngton ciekawostki USA Poprzedni post 10 miejsc które musisz zobaczyć będąc w Waszyngtonie
statuetki sportowe medale Następny post Statuetki sportowe, medale i puchary – 3 nagrody Mundialu