Krakowski penis
Słynny penis z Krakowa
Ostatnio najchętniej odwiedzane miejsce krakowskiego rynku przez angielskich turystów? Bynajmniej nie Kościół Mariacki czy Sukiennice, ale…
Właściciele kamienicy stojącej przy krakowskim rynku, po wydaniu ogromnej kwoty na jej odrestaurowanie, z dumą nadali jej nazwę: Boner Palace. To obecnie najpopularniejsza część krakowskiego rynku, przynajmniej wśród turystów z Anglii. Wszyscy przystają tutaj, śmieją się i bez namysłu wyciągają aparaty, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy z nazwą kamienicy.
Skąd ta nieoczekiwana popularność? Wszyscy, dla których angielski jest rodzimym językiem wiedzą, że “boner” oznacza to samo, co “sztywny (albo: naprężony) penis”.
Informacja na: (c) Sadurski.com od listopada 2007
Zobacz też:
> Ryba penis
> Ciekawostki o penisach
> Penisy zwierząt
Penis
Prącie (z jęz. łacińskiego: penis, potocznie: członek). Narząd kopulacyjny u samców ssaków, a także wielu gadów oraz niektórych ptaków (kazuary, strusie, kaczki).
Jest narządem homologicznym żeńskiej łechtaczki. U mężczyzn przez prącie przebiega ostatni odcinek cewki moczowej, której ujście znajduje się na szczycie żołędzi prącia. Składa się z dwóch równoległych ciał jamistych oraz ciała gąbczastego tworzącego żołądź prącia (glans penis) oraz tzw. opuszkę. Ciało gąbczaste (corpus spongiosum penis) osłania również biegnącą przez prącie cewkę moczową. Prącie charakteryzuje się zdolnością do erekcji.
Wyróżniamy nasadę oraz część ruchomą. Nasada przytwierdzona jest odnogami ciał jamistych do kości łonowych i kulszowych. Część ruchoma prącia zakończona jest żołędzią. Skóra prącia leży na luźnej tkance podskórnej i dlatego łatwo zsuwa się w trakcie erekcji. Ponad żołędzią skóra tworzy zdwojony fałd – napletek. Prącie unaczyniają: tętnica grzbietowa prącia i tętnica głęboka. Z żył powierzchniowych krew odpływa do żyły grzbietowej prącia, z żył głębokich zaś do splotu sromowego.