catering ciekawostki informacje firmy cateringowe gotowe dania dieta

Catering i firmy cateringowe – ciekawostki

Czas czytania:2 minut/y, 22 sekund/y

Catering – najważniejsze informacje i ciekawostki o cateringu. Firmy cateringowe, dieta, catering dietetyczny

Catering – informacje

1) Usługi cateringowe powstały w odpowiedzi na tempo pracy współczesnego społeczeństwa. Długie przesiadywanie w pracy, wkroczenie kobiet na rynek pracy i brak czasu, spowodował rosnące zainteresowanie daniami dostarczanymi do domu lub biura.

2) Catering święci triumfy głównie w Ameryce. Na wesela wynajmuje się specjalny namiot lub salę bez zaplecza kuchennego. Przekąski i obsługa przyjeżdżają do uczestników imprezy.

3) Catering, to niezły sposób na biznes. Najpopularniejszym i najpewniejszym źródłem dochodu jest catering dla szkół. Niestety, jak czytamy w sieci, tylko nieliczne firmy dbają o wysoką jakość składników. Większość zup dostarczanych do szkół nie jest gotowana na wywarze mięsnym. Korzysta się też z wielu półproduktów i produktów uważanych za szkodliwe, jak cukier.

4) Catering nie służy ekologii. Plastikowe, jednorazowe opakowania lądują na wysypisku. Taki pojemnik rozkłada się potem przez 300-400 lat.

5) Biznes cateringowy to niezwykle rozwojowa dziedzina, dostosowująca się do rosnących oczekiwań klientów. Jej rozkwit obserwowany jest zwłaszcza podczas pandemii koronawirusa, w związku z zamknięciem restauracji dla gości.

catering ciekawostki informacje firmy cateringowe gotowe dania dieta
Catering, to wygoda dla tych, którzy nie maja czasu lub ochoty na przygotowywanie posiłków

Catering dietetyczny

6) Ostatnio bardzo popularny stał się catering dietetyczny. Dania są komponowane według ścisłych reguł i mają za zadanie wspomagać walkę z otyłością lub poprawić ogólną kondycję fizyczną. Korzystanie z cateringu stało się nie tylko sposobem na poprawę zdrowia, ale i modą, z która chętnie obnoszą się zwłaszcza zamożne kobiety.

7) Catering dietetyczny jest dosyć drogi. Za jeden posiłek zapłacimy 70-150 zł. Im dieta jest bardziej wymyślna i bogatsza w składniki, tym cena jest wyższa.

8) W ofercie cateringu dietetycznego znajdują się diety wegetariańskie, antycellulitowe, ketogeniczne, odchudzające, wysokobiałkowe, śródziemnomorskie i wiele innych. Istnieje możliwość korygowania diety według własnego upodobania. Dobra firma cateringowa zamieszcza zazwyczaj cennik na swojej stronie internetowej.

Catering – ciekawostki

9) W Polsce z usług cateringowych chętnie korzystają księża. Podczas rocznic święceń kapłańskich gromadzą się setki duchownych. Taka uroczystość jest obsługiwana przez kelnerów, a catering jest podawany najczęściej w formie bufetu szwedzkiego.

10) W Warszawie dziennie zjada się ponad 20 tysięcy zestawów cateringu dziennie. Najmniejsze zainteresowanie cateringiem jest wśród mieszkańców Podlasia. Im miasto bogatsze i bardziej rozwinięte, tym popyt na catering jest wyższy.

11) Gotowe dania zamawia się też przy okazji różnych świąt i uroczystości. Małe kuchnie i brak umiejętności kulinarnych wielu współczesnych ludzi sprawiają, że catering dla niektórych jest najlepszym rozwiązaniem na święta Bożego Narodzenia lub Wielkanoc. Z cateringu korzysta się tez przy okazji I Komunii Świętej, poprawin oraz chrzcin.

12) Wszystkie linie lotnicze na długich trasach i umiarkowanie długich, korzystają z cateringu. Na trasie Warszawa – Los Angeles w klasie ekonomicznej zjemy np. sałatkę z ryżem, polędwicę z indyka z warzywami, kurczaka lub kluski śląskie. Napoje, takie jak kawa, herbata i woda są podawane bez ograniczeń.

Ciekawostki o cateringu: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Dieta pudełkowa
> Ciekawostki o chipsach
> Jogurt – ciekawostki

koty memy o kotach mem kot humor śmieszne obrazki Poprzedni post Najśmieszniejsze memy z kotami
Nidzica ciekawostki zamek krzyżacki Następny post Ciekawostki o Nidzicy