Ciekawostki o Amerykanach

dowcipy o Amerykanach ciekawostki humor kawały USA żarty Ameryka funny Stany Zjednoczone bizon samochody droga

Ciekawostki o Amerykanach, dziwactwa Amerykanów, Amerykańskie fakty i plotki z USA. Jakie są Stany Zjednoczone i Amerykanie?

Ciekawostki o Amerykanach – 1

• W 2015 roku na rynek amerykański wprowadzono alkohol w proszku. Aby otrzymać alkohol do wypicia, wystarczy rozcieńczyć proszek w wodzie.

• Mieszkaniec Seattle zobaczył w swoim domu pająka i postanowił go zabić miotaczem ognia własnej konstrukcji. Straty związane z pożarek strażacy wycenili na 60 tys. dolarów.

• Obywatele amerykańscy nie tylko mogą zgodnie z prawem trzymać w domu broń palną. Okazuje się, że w prywatnych rękach jest tam niemal tysiąc… czołgów, głównie z okresu II wojny światowej.

Statua Wolności Nowy Jork USA NYC ciekawostki o Amerykanach

Nowy Jork. Ciekawostki o Amerykanach

Prawie 1/3 Amerykanów korzysta z urządzeń elektronicznych przez co najmniej połowę każdego dnia.

• W ostatnich latach w USA aż 45 razy doszło do niepokalanego poczęcia. 45 kobiet zaszło w ciążę, bez kontaktu z partnerem i bez jakiegokolwiek zapłodnienia. Tak przynajmniej twierdziły.

Ciekawostki o Amerykanach – 2

• Inżynier chemii z instytutu w stanie Massachusetts (USA) nie myje się od 12 lat, gdyż prowadzi badania na temat wpływu kąpieli lub jej braku na człowieka. Jedyne, co robi naukowiec aby nie być brudnym, to spryskiwanie ciała mgiełką (spray) z żywymi kulturami bakterii i ścieranie jej gąbką.

• Właściciele cukierni ze stanu Oregon w USA z powodów religijnych odmówili zrobienia tortu dla pary lesbijek, przez co sąd skazał ich na zapłatę 135 tys. dolarów zadośćuczynienia, a bojkotowana przez klientów cukiernika splajtowała. Wtedy na jednej z platform crowfoundingowych poprosili internautów o pomoc. W ciągu 2 miesięcy zebrali kwotę trzy razy większą niż zasądzona kara.

Kapitol USA parlament Waszyngton ciekawostki o Amerykanach

Kapitol w Waszyngtonie. Ciekawostki o Amerykanach

Keczup znajduje się w 96 procentach domów w USA.

• Pewien Amerykanin w 1996 roku założył się z kolegami, że wszczepi sobie implanty piersi w rozmiarze 38 C i wytrzyma z nimi przez rok. Zakład wygrał, mało tego – minęło już 20 lat i on wciąż na w sobie te implanty.

• W 2007 r. w USA przeprowadzono ankietę. Spytano 35 tys. Amerykanów czy wierzą w cuda. 79% badanych odpowiedziało twierdząco.

Ciekawostki o Amerykanach – 3

• Jak wykazało śledztwo FBI, odsiadujący wyrok w więzieniu w Baltimore były szef gangu oczarował cztery strażniczki więzienia. Każdą z nich rozkochał w sobie (dwie wytatuowały sobie jego imię na swym ciele) i każdą w więzieniu zapłodnił.

Roswell USA aliens UFO Nowy Meksyk ciekawostki o Amerykanach

Roswell, USA. Ciekawostki o Amerykanach

• Po tym, jak naukowcy z Uniwersytetu w Oregonie (USA) podali zeberkom timorskim (gatunek ptaków) do wypicia wysokoprocentowy alkohol, ptaki zaczęły fałszować. Zbadano, że miały wtedy od 0,05 do 0,08 procent alkoholu we krwi.

• Około 3,5 tys. dolarów kosztuje w USA zabieg powiększenia kobiecych piersi, przy pomocy wchłonięcia do organizmu soli fizjologicznej. 20-minutowy zabieg wystarcza, aby piersi urosły na 24 godziny. Potem wracają do normalnych rozmiarów.

• W USA w 2013 r. przeprowadzono ankietę wśród 860 zarejestrowanych wyborców. Chodziło o sprawdzenie opinii obywateli amerykańskich na temat Kongresu (czyli amerykańskiego Sejmu). Zadano im pytanie, które rzeczy uważają za gorsze lub lepsze od Kongresu. Wyniki ankiety: Amerykanie od Kongresu wolą: leczenie kanałowe zębów, wszy, karaluchy, Donalda Trumpa, Dżyngis Khana. A Kongres wolą bardziej niż rzeżączkę, ebolę, telemarketerów, aktorkę Lindsay Lohan, rodzinę Kardashianów, Fidela Castro i Koreę Północną.

Ciekawostki o Amerykanach: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Central Park, Nowy Jork
> Las Vegas ciekawostki
> Waszyngton  atrakcje