meble ogrodowe ciekawostki o meblach ogrodowych ogród działka

Ciekawostki o meblach ogrodowych

Czas czytania:1 minut/y, 48 sekund/y

Meble ogrodowe – rodzaje mebli, z czego są produkowane meble do ogrodu. Historia mebli ogrodowych i porady dla kupujących

Fakty i ciekawostki o meblach ogrodowych

1) Meble ogrodowe są wyrabiane z różnych materiałów. Są wśród nich: drewno, metal, plastik i rattan.

2) Dobry mebel ogrodowy, to połączenie funkcjonalności i elegancji. Mają umilić czas spędzony w ogrodzie i na działce. Sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Nie tylko przy grillu i rodzinnym biesiadowaniu.

3) Wśród mebli ogrodowych są stoły, krzesła, ławy, huśtawki, wiszące fotele i leżaki.

meble ogrodowe ciekawostki o meblach ogrodowych ogród działka
Ciekawostki o meblach ogrodowych: lepiej nie kupować ich w pstrokatych barwach

Historia mebli ogrodowych

4) Meble do używania na świeżym powietrzu, były wytwarzane już w starożytności. W Polsce zostały dostrzeżone pod koniec XVIII wieku.

5) Popularność mebli ogrodowych sięga XVII wieku, gdy wyrabiano je we Francji. Nic dziwnego, to wtedy zaczęły być popularne ogrody francuskie. Często ówczesne meble wyrabiano z metalu. Dziś te meble ogrodowe cieszą się powodzeniem wśród kolekcjonerów starych mebli.

Meble ogrodowe z różnych materiałów

6) Rattan, to rodzaj tropikalnej palmy, zwanej trzciną indyjską. Meble rattanowe przez niektórych są mylone z meblami z wikliny i bambusa. Są też meble technorattanowe, podobne do rattanu lecz są z tworzywa sztucznego.

7) Meble plastikowe do ogrodu, są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Gdy temperatura spada poniżej zera, aby nie popękały, należy je wstawić do cieplejszego i suchego pomieszczenia, np. garażu lub piwnicy. Podobnie należy postępować z meblami rattanowymi.

8) Meble ogrodowe zrobione z drzew egzotycznych są odporne na różne warunki atmosferyczne, pleśnie i szkodniki, jednak są bardzo drogie.

meble ogrodowe ciekawostki o meblach ogrodowych ogród działka
Ciekawostki o meblach ogrodowych. Wypoczynek z takie scenerii każdemu sprawi dużo radości

Meble do ogrodu – poradnik

9) Kupując meble do ogrodu, zalecane są meble w stonowanych barwach. Kolory żywe i pstrokate mogą się niektórym podobać, jednak w ogrodzie nie wyglądają dobrze. Lepiej też unikać kupowania dużych zestawów mebli do małych ogrodów. Ogrodu nie powinno się zagracać.

10) Chcesz kupić meble ogrodowe w niższej cenie? Zwykle niższe ceny są w sklepach pod koniec lata i na początku jesieni.

Ciekawostki o meblach ogrodowych: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o doniczkach
> Ciekawostki o basenach ogrodowych

peeling skóry twarz kobieta uroda Poprzedni post Peeling skóry – to warto wiedzieć
rybki akwariowe ciekawostki akwarium akwarystyka Następny post Popularne rybki akwariowe – ciekawostki i fakty