wieszaki na ubrania ciekawostki o wieszakach

Ciekawostki o wieszakach na ubrania

Czas czytania:1 minut/y, 44 sekund/y

Wieszaki – fakty, o których nie miałeś pojęcia! Kiedy i kto je wynalazł, rodzaje wieszaków. Ciekawostki o wieszakach na ubrania

Najważniejsze fakty o wieszakach

1) Wieszaki, to przedmioty pomagające w przechowywaniu ubrań. Dzięki nim ubrania się nie gniotą. Wiesza się na nie koszule, sukienki, płaszcze, garnitury, itp. Są też specjalne wieszaki na krawaty, paski od spodni, apaszki i inne elementy garderoby. Nieprzypadkowo ich kształt przypomina kształt ludzkich ramion.

2) Wieszaki są produkowane z drewna, metalu, plastiku, czasem też z innych materiałów. Plastikowe wieszaki mogą mieć dowolne kolory.

3) Częścią każdego wieszaka jest hak, służący do powieszenia wieszaka z ubraniem na drążku. Hak na cięższą garderobę powinien być z metalu, gdyż plastikowy pod ciężarem mógłby się złamać.

4) Są też stendery czyli stojaki na które można zakładać garderobę.

wieszaki na ubrania ciekawostki o wieszakach
Ciekawostki o wieszakach: najpopularniejsze obecnie, wieszaki plastikowe

Wynalezienie wieszaka

5) Wynalazcą wieszaka na ubrania był Amerykanin Albert J.Parkhouse. Pierwsze wieszaki wykonał w 1903 roku, będąc pracownikiem firmy Timberlake Wire and Novelty ze stanu Michigan w USA. Firma produkowała wyroby z drutu.

Rodzaje wieszaków

6) Wieszaki z poprzeczką, to 2 w jednym. Na górę można założyć np. marynarkę lub płaszcz, a na poprzeczkę – uprasowane spodnie.

7) Z czasem niektóre wieszaki z poprzeczką otrzymały gąbkę. Dzięki niej nie zsuwają się spodnie wstawione na poprzeczkę.

8) Są też wieszaki na ręczniki, do łazienek. Są różnego rodzaju, np. trzyramienne, wiszące, ścienne. Niestety niektóre z nich w małych łazienkach zajmują sporo miejsca.

9) Są wieszaki klamrowe z żabkami, na spodnie i spódnice. Specjalne zapinki przytrzymują przypiętą żabkami garderobę.

wieszaki na ubrania ciekawostki o wieszakach
Ciekawostki o wieszakach: drewniane wieszaki klamrowe

Ciekawostki o wieszakach

10) Wieszaki na ubrania dla panów są większe niż dla pań. To dlatego głębokość szaf dla panów ma co najmniej 60 cm głębokości, a dla pań – minimum 55 cm głębokości.

11) Bluzek z dzianiny i swetrów nie powinno się wieszać na wieszakach, lecz złożyć i położyć na półce. Zapobiegnie to ich zniekształceniu i rozciągnięciu.

Ciekawostki o wieszakach: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o garniturach
> Ciekawostki o bieliźnie męskiej

masturbacja Poprzedni post Jak zadbać o swoje zdrowie i dobrostan? Oddaj się masturbacji
AZS atopowe zapalenie skóry Następny post Atopowe zapalenie skóry (AZS) – co to takiego?