najnowsze ciekawostki z kraju Polska fakty

Najnowsze ciekawostki z kraju

Czas czytania:2 minut/y, 48 sekund/y

Najdziwniejsze fakty z Polski. Niesamowite, najnowsze ciekawostki z kraju, które powinieneś poznać!

Polski rekordzista

1) 200 razy w minionych 17. latach podchodził do egzaminu na prawo jazdy i 200 razy oblał. 50-letni rekordzista z Piotrkowa nie traci jednak nadziei i po raz 201. napisał się na egzamin. Jedno jest pewne: miałby pewne miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa, gdyby nie pewna Koreanka. Prawo jazdy zdobyła po 960. próbach, w wieku 68. lat.

Idiota roku?

2) Do nagrody idiota roku śmiało może kandydować 60-latek z Nowej Soli. Ponieważ skradzione w sklepie obuwniczym buty okazały się za duże, nazajutrz wrócił aby je wymienić na bardziej odpowiedni rozmiar. Tym razem został złapany na kradzieży i odpowie przed sądem.

> Nowa Sól ciekawostki

Toruńska polisa na życie

3) Przedsiębiorca z Torunia 28 listopada 2020 r. wykupił wszystkim swoim sześciu pracownikom grupowe polisy na życie, w sześciu firmach ubezpieczeniowych. Po 7 miesiącach cztery osoby z szóstki już nie żyły, a makabryczna seria zaczęła się już 2 tygodnie po kupnie polis. Fatum znacznie przekraczające rachunek prawdopodobieństwa bada prokuratura. Tym bardziej, że do odbioru wypłat pieniędzy z tytułu odszkodowania upoważniony był wspomniany przedsiębiorca. A swoją drogą, gdyby znał najlepsze bonusy bukmacherskie 2022, mógłby zamiast tego śledzić swoje ulubione kluby piłkarskie.

> Toruń ciekawostki

rynek zabytki ciekawostki atrakcje na wesele Toruń atrakcja w Toruniu
Ciekawostki z kraju: na toruńskim rynku

Złośliwy typek

4) 28-letnik mieszkaniec Jeleniej Góry w kwietniu 2021 r. złośliwie uszkodził sąsiadowi samochód na kwotę 10 tysięcy złotych. Powód? Nie mówił jego mamie “dzień dobry”.

Kamień w rosole

5) Jeszcze nie przy wszystkich polskich domach stojących obok dróg szybkiego ruchu zamontowano tzw. ekrany. Dlatego mieszkanka Sosnowca, która od lat mieszka w takim domu, przy drodze ekspresowej S1, niedawno z garnka z rosołem wyłowiła kamień. Leżał sobie na drodze, ale wpadł przez okno po tym, jak najechała na niego opona jednego z przejeżdżających tirów.

> Sosnowiec ciekawostki

najnowsze ciekawostki z kraju Polska fakty
Śpieszę się do prokuratury! Najnowsze ciekawostki z kraju

Solidny Polak

6) 46-latek z województwa warmińsko-mazurskiego ukradł w Ełku samochód, gdyż… nie chciał się spóźnić na przesłuchanie do prokuratury. Grozi mu 10 lat więzienia.

> Ełk ciekawostki

Odbiór dokumentu po polsku

7) Mieszkającej na stałe w Anglii 93-letniej Polsce skończyła się ważność dowodu osobistego. O ile wniosek o przyznanie nowego dokumentu można złożyć przez Internet, dokument można odebrać w urzędzie wyłącznie osobiście. MSWiA nie przewiduje innej możliwości. Starsza, schorowana pani na więc do wyboru: wsiąść w samolot i ryzykować życie lub zrezygnować z dokumentu.

Nie kradnij pasztetowej

8) 38-latek włamał się do mieszkania w pobliżu Białej Podlaskiej i ukradł z lodówki pasztetową. Jemu też grozi 10 lat więzienia.

zamek piastowski Legnica ciekawostki atrakcje zabytki Legnicy
Ciekawostki z kraju. Zamek piastowski w Legnicy

Czyścioch z Legnicy

9) Radny miasta Legnica postanowił walczyć z brudem na ulicach. Zainicjował obywatelską akcję, do tego przykładnie od kilku miesięcy osobiście zbiera z ulic miasta porzucone przez innych śmieci. Podziękowania się nie doczekał, za to grozi mi teraz kara w wysokości 500 zł, za… zaśmiecanie miasta. Bo worki pełne śmieci zostawia na przystankach autobusowych i telefonuje do ZDM, aby worki stamtąd zabrano. (marzec 2021)

> Legnica ciekawostki

Śmierć albo życie

10) Gorlice. 39-latek skoczył z mostu do rzeki Ropa. Wyratowano go i nic mu się nie stało. Podczas udzielania pomocy medycznej okazało się, że facet ma we krwi śmiertelną dawkę alkoholu czyli 4,5 promila.

Najnowsze ciekawostki z kraju wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki ze świata
> Portrety pamięciowe ciekawostki

Świętochłowice ciekawostki zabytki atrakcje Poprzedni post Ciekawostki o Świętochłowicach, woj. śląskie
Cypr ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Cypr – fakty, które warto wiedzieć