Citroen C3 ELLE

Citroën C3 ELLE

Czas czytania:1 minut/y, 34 sekund/y

Gama Citroëna w Polsce wzbogaca się o specjalną, modną, miejską serię modelu C3 ELLE – skierowaną do tych, którzy poszukują samochodu stylowego i z charakterem. Citroën C3 ELLE to efekt współpracy z magazynem ELLE

W oparciu o nią powstał nietuzinkowy projekt miejskiego modelu. Citroën C3 ELLE został wyposażony w wiele dodatkowych elementów seryjnych, takich jak Airbumpy® , dwukolorowe nadwozie, czujniki parkowania z tyłu czy klimatyzację automatyczną i 7”ekran dotykowy. Ten Citroën jest dostępny od 53.000 zł i trafia właśnie do polskich salonów sprzedaży.

Citroën C3 zaczął 2018 rok w imponującym stylu. Bestseller marki Citroën wprowadzony do sprzedaży w listopadzie 2016 roku do tej pory zyskał uznanie ponad 230.000 klientów w całej Europie. W Polsce na C3 przyjęto od listopada 2016 aż 5700 zamówień. Dziś C3 stawia na kobiecość w postaci całkowicie nowej serii specjalnej C3 ELLE.

Citroën C3 to samochód wszechstronny, o unikatowym charakterze, oryginalnej sylwetce i śmiałym stylu, które wyróżniają go spośród innych modeli tego segmentu.

Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski

Citroën

Citroën, to francuska marka samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych obecnie wraz z przedsiębiorstwem Peugeot tworząca koncern PSA. Przedsiębiorstwo założył inżynier André Gustave Citroën (5 lutego 1878 – 3 lipca 1935), który w czasie podróży przez Polskę nabył patent na sposób wytwarzania maszyny do obróbki kół zębatych daszkowych. Logo marki przedstawia właśnie zazębienie daszkowe.

Historia przedsiębiorstwa Citroën rozpoczęła się 5 lutego 1878 roku, kiedy to przyszedł na świat André, piąte dziecko w zamożnej żydowskiej rodzinie klasy średniej. Owa zakorzeniona w Holandii rodzina w dawniejszych czasach zajmowała się handlem egzotycznymi owocami, od którego wzięło się jej nazwisko – Limoenman; dopiero dziadek André, Barend, zmienił je na Citroën. W tych czasach rodzina zajmowała się już handlem diamentami i jubilerstwem, a ojciec André, Levie, został wysłany z Holandii do Warszawy, aby rozwijać rodzinne przedsięwzięcie. Tam poznał Maszę Amelię Kleinman, z którą wziął ślub, a w 1872 roku przeniósł się do Paryża, gdzie urodził się André.

satyra satyrycy konkursy satyryczne Gniewino Poprzedni post Ułani, piraci i satyrycy
dowcipy dobry humor kawały anegdoty żarty Następny post Radio Maryja – humor