debrzno straż miejska mandaty fotoradary

Firma Straż Miejska czyli Debrzno i radary

Czas czytania:2 minut/y, 22 sekund/y

Debrzno fotoradar

Straż Miejska Debrzno fotoradar. Jeśli zrobi dziennie tylko setkę zdjęć, które zostaną zamienione na mandaty, może zarobić dla właściciela milion złotych miesięcznie

O tym, że straż miejska w niektórych miejscach Polski zajmuje się w coraz większym stopniu obsługą fotoradarów i inkasowaniem kasy za mandaty od kierowców, czytamy ostatnio coraz częściej, więc być może wkrótce będziemy to określać mianem “plagi” i “procederu”. Nie dziwmy się temu, przecież każda firma zajmuje się głównie tym, co przynosi jej zysk. A inwestycja w zakup fotoradaru zwraca się błyskawicznie.

Uczynni strażnicy z Debrzna

Oto przykład z Debrzna (woj. pomorskie, powiat człuchowski). Straż Miejska Dobrzno nie ukrywa, że prowadzi działalność gospodarczą, chwaląc się na swej stronie www takimi informacjami, jak Regon: 221014413 i NIP: 843-159-83-83. Wizyta na internetowej stronie Straży Miejskiej w Debrznie nie pozostania wątpliwości, czym zajmują się panowie strażnicy, w liczbie dziesięciu, dumnie prezentujący światu swe twarze. Jeśli pominiemy kilka newsów, głównie o pogadankach i spotkaniach strażników z miejscowymi przedszkolakami i uczniami, oficjalna strona pełni funkcję informacyjną dla kierowców z całej Polski, którzy mieli nieszczęście przejechać przez okolice Debrzna z prędkością wyższą niż dozwolona.

Fotoradary w Debrznie

W tych właśnie okolicach znajdują się dwa fotoradary, obsługiwane przez dzielnych strażników. Kierowcy, którzy przejeżdżają przez powiat człuchowski, narażają się na fotki, wysyłane potem pocztą, co wkrótce skutkuje mandatem. Albo od razu dwoma fotkami, z ustawionych bardzo blisko siebie fotoradarów.

Zapracowani strażnicy z Debrzna

Nie wiemy ile samochodów przejeżdża z niedozwoloną prędkością przez drogę krajową w Cierznie i Uniechowie. Wystarczy, że z tysięcy samochodów jadących tu codziennie, tylko 200 kierowców dostanie mandat, na powiedzmy 300 złotych, firma Straż Miejska Debrzno zarabia na tym dziennie 60 tysięcy złotych, czyli miesięcznie jakieś 2 miliony.

Strażnicy muszą być zawaleni robotą, gdyż zdarza się, że (taką informację znaleźliśmy w Internecie) kierowcy oczekujący na decyzję w sprawie mandatu, otrzymują odpowiedź: “Należy cierpliwie oczekiwać na korespondencję od nas, tak długi czas oczekiwania związany jest z dużym natężeniem pracy w naszej jednostce”.

Fotoradary i mandaty

Kierowcom, którzy odwiedzają powiat człuchowski pozostaje modlitwa, aby pieniądze uzyskane z mandatów, nie zostały zainwestowane przez Straż Miejską w Debrznie w kolejne fotoradary. Bo wtedy cała gmina zostanie naszpikowana fotoradarami, ustawionymi np. co 100 metrów. Wtedy każdy kierowca, który przemierzy swym samochodem okolice Człuchowa szybciej niż powinien, zostanie uraczony np. dwudziestoma zdjęciami, które będzie mógł przełożyć na mandaty karne, łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Firma Straż Miejska Debrzno wkrótce wybuduje imponującą siedzibę z marmuru bardziej imponującą niż pałace ZUS-u i może nawet trafi nie giełdę.

Debrzno fotoradar. Informacja na Sadurski.com od sierpnia 2011. Z informacji w sieci wynika, że w 2016 r. rozwiązano straż miejską w Debrznie. Po zmianie przepisów, gdy mandaty przestały zasilać kasę miejską, strażnicy przestali być potrzebni.
Na ilustracji: fragment skrina strony www strażników z Debrzna

Zobacz też:
> Ciekawostki o fotoradarach
> Straż pożarna
> Stacje benzynowe ciekawostki
> Znaki drogowe – ciekawostki

Krzysztof Kolumb Ameryka Polak polska flaga Polski Poprzedni post Krzysztof Kolumb był Polakiem?
Kirsan Ilyumzhinov Kałmucja prezydent Następny post UFO porwało prezydenta