Co to jest dieta pudełkowa?

tania dieta pudełkowa gwiazd ciekawostki informacje

Podstawowe informacje o diecie pudełkowej. Czym jest dieta pudełkowa, na czym polega , ile kosztuje? Ciekawostki o diecie pudełkowej

Po co jest dieta pudełkowa?

Można odchudzać się na wiele sposobów. Dieta pudełkowa powstała z myślą o osobach zapracowanych, nie mających czasu na zakupy konkretnych produktów i własnoręczne przygotowanie posiłków. Chodzi o produkty o niskiej wartości kalorycznej, których spożycie przyniesie efekt w postaci zmniejszenia masy ciała.

Dieta pudełkowa stosowana jest m.in. przez niektórych celebrytów, co spowodowało że stała się jeszcze bardziej popularna. Niektórzy piszą o niej: „dieta pudełkowa gwiazd”. Oczywiście takie informacje docierają do mediów nieprzypadkowo. To biznes, reklama ma swoją cenę i żaden celebryta nie reklamuje czegoś dla własnej przyjemności lub przypadkowo.

tania dieta pudełkowa gwiazd ciekawostki informacje
Tania dieta pudełkowa gwiazd? Dobry marketing nie każdemu pomoże schudnąć

Czym jest dieta pudełkowa?

Na czym to polega? Firma cateringowa, zwykle korzystając z porad dietetyka, przygotowuje i przywozi osobom, które za nią zapłaciły, gotowe posiłki, które należy spożyć. Są to posiłki na całą dobę, czyli oddzielne pudełka z żywością na śniadanie, obiad i na kolację (choć częściej jest po 5 posiłków na cały dzień). Są przywożone codziennie, przez określony czas (zwykle od dwóch tygodni wzwyż). Oprócz zapłaty, osoba stosująca dietę musi koniecznie pamiętać, aby o określonej porze (godzinie) spożywać kolejne posiłki.

Dieta – cud?

Warto pamiętać, że sama dieta pudełkowa, to nie wszystko. Należy równocześnie dbać o styl życia i ruch, prowadzić trening fizyczny (np. bieganie, spacery, korzystanie z siłowni), a także przestrzegać innych zasad (brak dodatkowych posiłków, alkoholi, itp). Dopiero dzięki temu wszystkiemu dieta pudełkowa przyniesie dobry efekt.

tania dieta pudełkowa gwiazd ciekawostki informacje
Dieta pudełkowa, to nie tylko pamiętanie o godzinach jej spożywania

Zatem dieta pudełkowa, to nie jedyna i główna rzecz, która spowoduje, że znikną zbędne kilogramy. To jeden z wielu czynników, które mają na to wpływ. Błędem jest takie podejście do diety pudełkowej, że „skoro dużo płacę, efekt musi się szybko pojawić”. Jeszcze raz: dieta pudełkowa, to nie wszystko.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Oczywiście ceny są różne i zależą od szeregu czynników. Przyjmijmy, że przygotowanie i dostawa kompletu posiłków na 1 dzień, kosztuje od 50 do 70 złotych. Jeśli taka dieta ma trwać przez 2 tygodnie, należy to pomnożyć przez 14 – czyli wyjdzie kwota 700 – 980 zł. Całkiem sporo, więc nie każdego na to stać.

Przy odrobinie wiedzy i czasu, można samemu przygotować podobny zestaw dla siebie i na pewno będzie to kosztować taniej. Informacje można znaleźć w sieci, potem trzeba robić zakupy konkretnych owoców i produktów, w odpowiednich sklepach. Na pewno łatwiej o to, gdy mieszka się w większym mieście.

tania dieta pudełkowa gwiazd ciekawostki informacje
tania dieta pudełkowa gwiazd ciekawostki informacje

Dieta pudełkowa – ile można schudnąć?

To podstawowe pytanie, jakie pojawia się w związku z dietą pudełkową, obok jej ceny. Wiele zależy od konkretnego organizmu i od przestrzegania konkretnych zasad (czyli jak już wiesz, nie tylko od spożywania diety pudełkowej). Wszystkie sensacyjnie wysokie informacje na temat tego, ile to kilogramów ktoś schudł w wyniku diety pudełkowej, należy przyjmować z dużą rezerwą.

Dieta pudełkowa wegańska

Sytuacja komplikuje się, gdy osoba która chce się odchudzić, jest wegetarianinem lub weganinem. Niektóre firmy cateringowe przygotowujące dietę pudełkową się jednak przygotowane również na taką ewentualność. Podobnie ma się z dietą pudełkową dla cukrzyków i diabetyków.

Dieta pudełkowa ciekawostki: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Zielona herbata
> Cold brew
> Lakier do włosów ciekawostki