dziwne dyscypliny sportowe sepak takraw

Ser, Mugole i psy na deskach. Najdziwniejsze dyscypliny sportowe

Czas czytania:2 minut/y, 18 sekund/y

Sport często kojarzy się nam z piłka nożną, siatkówką czy koszykówką. Jednak mało kto wie, że sport to także ser, przedstawienia artystyczne i popularne książki o chłopcu z blizną na czole. Oto dziwne dyscypliny sportowe, które raczej na olimpiadę nigdy nie trafią

Sepak Takraw

Lubisz siatkówkę, piłkę nożną, badmintona albo karate? A co powiesz na połączenie tych dyscyplin w jedną? Takie niecodzienne połączenie powstało na kontynencie azjatyckim. Sepak Takraw, to gra polegająca na przerzuceniu piłki nad siatką do badmintona za pomocą stóp i innych części ciała, poza ramionami i rękami. Wszystko odbywa się na boisku do badmintona, a zasady są podobne do siatkówki połączonej z piłką nożną. Karate przydaje się, gdy musisz bardzo się wygiąć i porządnie wykopać piłkę.

Toczenie sera

Ta dyscyplina polega na toczeniu okrągłego kawałka sera po zboczu wzniesienia / góry. Zasady są banalnie proste: kto pierwszy ten lepszy. Jednak sam widok takich zawodów wprawia w osłupienie. Zwłaszcza wielbicieli dobrego sera. A gdy jesteś już zrelaksowany toczeniem sera, możesz spróbować e-rozrywki, na stronie https://www.bobcasino.com/pl.

Psi surfing

Fani wielkich fal zbierają się przede wszystkim na wybrzeżach Kalifornii i Hawajów. Można spotkać tam naprawdę wiele osób zainteresowanych surfingiem, w tym niezwykle uroczych… psich surferów.

Może jeszcze nie wiesz, ale psy również surfują i to od lat 20. XX wieku czyli od stu lat. Ten sport zyskał popularność w latach 50. XX wieku, kiedy to National Geographic opublikowało zdjęcie Rusty’ego, jednego z popularniejszych psich surferów.

dziwne dyscypliny sportowe psi surfing sport psy
Dziwne dyscypliny sportowe: psi surfing

Czworonogi występują samodzielnie, balansując na desce na mniejszych falach lub z właścicielami. Wtedy pies płynący na desce może wykonywać nawet sztuczki. Są kategorie ze względu na wielkość zwierzęcia, podzielone na: psy małe, średnie, duże. Ocenia się między innymi styl, wysokość pokonanej fali oraz ubiór psiaka.

Dziwne dyscypliny sportowe: Quidditch

Czy jest osoba, która jeszcze nie słyszała o uniwersum Harry’ego Pottera? Szczerze w to wątpimy. Jednak mogą być osoby, które nie wiedzą, że ulubiony sport czarodziejów, przeszedł do świata Mugoli.

Quidditch w świecie realnym łączy elementy rugby, dwóch ogni oraz zabawy w berka. Większość zasad została w ten sposób przełożona ze świata magii na świat mugoli. Jeśli zaś chodzi o latające miotły, to pozostała wyobraźnia i trzymanie tego rekwizytu pomiędzy nogami, podczas sportowych zmagań.

Arnis

Arnis, znana także jako Eksrima, to sztuka walki z Filipin. Polega na bronieniu się przy pomocy otwartych dłoni, improwizowanych naprędce rodzajów broni, kijów, a nawet noży i mieczy. Zawodnicy przyjmują rolę napastnika i broniącego. Obaj wymieniają się atakami z niezwykłą szybkością, wzajemnie blokując ataki i uderzenia. Arnis, to sport wymagający dużej wytrzymałości i opracowania nienagannej techniki – o ile chce się w nim odnieść sukcesy.

Dziwne dyscypliny sportowe: (c) Sadurski.com / GT
Na zdjęciu: rozgrywki Sepak Takraw, Foto: cc by-sa 3.0

Zobacz też:
> Ciekawostki sportowe
> Golf – ciekawostki

lin / 1100

lokaty bankowe porównywarki lokat Poprzedni post Dlaczego opłaca się korzystać z porównywarek lokat?
niezwykłe ciekawostki z życia fascynujące fakty śmieszne zaskakujące Następny post Niezwykłe ciekawostki z życia