Elfy wstrzymały budowę autostrady

elfy Islandia krasnoludki baśnie

Islandia. Sąd zdecydował, aby przerwać budowę autostrady. Z powodu elfów, kolegów krasnoludków

Media poinformowały o niecodziennym wyroku islandzkiego sądu. Firmy budujące drogę, która miała połączyć stolicę Islandii Reykjavik z Półwyspem Álftanes, muszą wstrzymać prace. Powód? Sąd uznał, że na tym obszarze mogą występować elfy – mityczne stworzenia przypominające krasnoludki.

Sąd może zmienić decyzję. Warunkiem jest wyrażenie zgody na budowę drogi przez… społeczność elfów. Trzeba wiedzieć, że elfy na tych terenach mają względy szczególne. Bez ich zgody nie może ruszyć żadna budowa. Mieszkający tu ludzie święcie wierzą, że elfów nie można drażnić, a zniszczenie jednego z mieszkań elfów czyli kamienia (skały) zwanej „elf rock” przez maszyny budowlane, mogłoby doprowadzić do poważnego ludzko-elfiego konfliktu, którego konsekwencji trudno sobie wyobrazić.

Obecnie na terenie wstrzymanej budowy trwają poszukiwania elfów. A ponieważ to bardzo sprytne stworzenia, jeszcze żadnego z nich nie udało się doprowadzić do sądu.

Nie wiadomo obecnie, co dalej z budową drogi. Jedno jest pewne: według statystyk 26  procent Islandczyków wierzy w istnienie elfów, a kolejnych 54 procent uważa, że ich istnienie jest bardzo prawdopodobne.

Na ilustracji: tak przedstawił elfy Szczepan Sadurski, gdy rysował kiedyś jeden ze swoich rysunków
Informacja na Sadurski.com od 2014 r.

Zobacz też:
> Reykjavik ciekawostki