eSport w 2022 roku – najważniejsze trendy i oczekiwania

cybersport esport w 2022 roku

Przez całą dekadę zupełnie nowy trend – cybersport – nieustannie zadziwia świat, wykazując wzrost popularności. Ten trend w branży był w stanie utrzymać się nawet podczas pandemii, ponieważ eSporty były jedyną dziedziną sportu, która była w stanie dostosować się do wszystkich nowych wymagań w najkrótszym możliwym czasie.

Podczas gdy tradycyjne dyscypliny sportowe poniosły straty, a ich najważniejsze turnieje i mistrzostwa zostały przełożone lub całkowicie odwołane, rozgrywki eSportowe cieszą się ogromną popularnością wśród fanów online. Głównymi wydarzeniami minionego roku były: CS:GO major – PGL Major Stockholm, TI10 dla Dota 2 w Rumunii oraz League of Legends World Championship, którego gospodarzem był Reykjavik. Eksperci twierdzą, że ten rok przyniesie jeszcze wiele niespodzianek, o których z przyjemnością Wam opowiemy!

Ciekawostki ze światu eSportu, o których warto wiedzieć

Baza fanów eSportu wciąż rośnie w szybkim tempie i w zeszłym roku udało się ją powiększyć aż o 13 procent do ponad 450 milionów osób na całym świecie. Europa Wschodnia i Środkowa stały się jednymi z najgorętszych miejsc dla tej branży, zaraz za Azją i Ameryką Północną. Warto zauważyć, że wraz ze wzrostem popularności eSportu rośnie zainteresowanie społeczeństwa zarabianiem na tych rozgrywkach. Zakłady eSport VulkanBet po najlepszych kursach przechodzą z meczu na mecz!

Turnieje LAN 2022

Branża eSportowa była praktycznie jedyną, która błyskawicznie uporała się ze skutkami pandemii. Duże turnieje z widzami na trybunach w League of Legends, PUBG, CS:GO, ale diametralna zmiana nastąpiła dla turnieju z Dota 2 Anniversary Championship w zeszłym roku. Z powodu nowego szczepu Covid19, The International 2021 w ostatniej chwili odbyło się bez widzów na trybunach. Czego więc powinniśmy się spodziewać w 2022 roku? Sytuacja pozostaje niestety dwuznaczna, a to, czy na trybunach zasiądą kibice, jest głównym pytaniem! Według wielu analityków, kierunek ten w każdym przypadku będzie w stanie utrzymać swoje mistrzostwa, ale mówić o pełnoprawnym formacie, jest zbyt wcześnie. Przypomnijmy, że z powodu pandemii odwołany został pierwszy major Dota 2 w tym sezonie.

Valorant bije kolejne rekordy popularności

Wieloosobowa gra komputerowa opracowana i wydana przez Riot Games została udostępniona publicznie dwa lata temu. Rozgrywka w Valorant najczęściej porównywana jest do Counter-Strike: Global Offensive, który również polega na walce pomiędzy dwoma drużynami, z których jedna to terroryści (atakujący), których zadaniem jest skuteczne podłożenie i zdetonowanie ładunku, a druga to siły specjalne (obrona), których zadaniem jest wyeliminowanie zagrożenia terrorystycznego. Jednak dzięki zaktualizowanej grafice, ulepszonej rozgrywce i wielu innym funkcjom, gra wciąż bije rekordy popularności i stała się już poważnym konkurentem dla CS:GO. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy do gry dołączyło ponad 2,5 miliona nowych graczy. Dowiedz się więcej o Valorant tutaj – https://vulkan.bet/pl/valorant.

Rynek gier mobilnych

Gry mobilne dla eSportu zaczęły w ostatnim czasie odgrywać bardzo szczególną rolę, robiąc prawdziwą konkurencję dla gier PC. Branża mobile games jest obecnie najszybciej rozwijającym się segmentem i według ekspertów turnieje w najbliższych latach również mogą być dostosowane do tego formatu. Tylko w 2021 roku rynek gier mobilnych przyniósł ponad 100 miliardów dolarów, co jest znakomitą kwotą. Największe firmy deweloperskie już myślą o dostosowaniu swoich bestsellerów dla PC do urządzeń mobilnych!

eSport w 2022 roku / 1124 / zawsz