Mustangi na zlocie
Właściciele Mustangów z całej Europy pomogli Fordowi w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie sportowych samochodów zgromadzonych podczas jednej parady na Lommel Proving Ground Forda w Belgii
Obecny rekord 1326 zgromadzonych Mustangów pobił poprzedni, ustanowiony także przez Forda, w grudniu 2017 r. Wtedy 960 pojazdów spotkało się w Toluca, w Meksyku. Ford Mustang to najlepiej sprzedający się na świecie model sportowego coupé. W pierwszej połowie 2019 roku Ford sprzedał w Europie 5.500 Mustangów. Stanowi to wzrost o ponad 3,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
Egzemplarze reprezentujące wszystkie generacje Mustanga od czasu premiery kultowego modelu sportowego w 1964 roku zgromadzone 7 września na obiekcie testowym Ford Lommel Proving Ground, pomogły w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie Mustangów zgromadzonych na paradzie.
Dzięki właścicielom 1326 Mustangów z całej Europy, którzy przybyli na obiekt testowy Forda w Belgii, udało się pobić własny rekord 960 pojazdów, które spotkały się w Toluca w Meksyku 3 grudnia 2017 roku. Aby ustanowić nowy rekord, Mustangi jechały w nieprzerwanym konwoju, w odstępach między samochodami nie większych niż 20 metrów. Pojazdy i kierowcy wzięli również udział w specjalnym występie choreograficznym, przygotowanym z okazji przypadających w tym roku 55. urodzin Mustanga.
W Belgii sprzedaje się więcej Mustangów na głowę, niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim, dzięki czemu Lommel Proving Ground Forda był idealną lokalizacją dla próby pobicia rekordu świata. W roku 2018 Mustang był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie. Sprzedaż nadal rosła w pierwszej połowie 2019 roku, kiedy Ford sprzedał w Europie 5.500 Mustangów. Stanowi to wzrost o ponad 3,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
Ford Lommel Proving Ground w Belgii, to obiekt testowy w którym firma poprawia stabilność, właściwości jezdne i dynamikę europejskich modeli Forda. Obiekt zajmuje powierzchnię 3,22 km kwadr. i ma 80 km torów, z których jedne symulują drogi publiczne, inne mają zróżnicowane nawierzchnie, umożliwiające inżynierom ocenę prowadzenia, hamowania, jazdy i komfortu.
Tekst i foto: Twój Tydzień Wielkopolski